YAŞAM - TEKNOLOJİ Instagram'dan kronolojik sıralama iddialarına yanıt Instagram, son birkaç gündür sosyal medyada dolaşan ‘kronolojik görünüm gelir geliyor’ haberlerini resmi blog sitesinden cevapladı. 47 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
15.03.2018
Banner

Instagram kullanıcısı fotoğrafçı Jack Harding’in ana sayfa akışından paylaştığı bir video, platformun kronolojik sıralamaya geri döneceğine dair söylentileri başlattı.

Instagram ise resmi blog sitesinden yaptığı açıklamada bu iddiaları çürüttü. Kronolojik algoritmaya geri dönmeyeceğini açıklayan Instagram, kullanıcıların paylaşımların yüzde 70’ini kaçırdığını bu nedenle onlar için en önemli içerikleri ön planda tutmaya çalıştıklarını belirtti.

“Deneyiminizi geliştirmek için en çok ilgilendiğiniz içerikleri size göstereceğiz” yazan Instagram açıklamasına şöyle devam etti: “En sevdiğiniz şarkıcı bir gece önceki konserinden paylaştığı bir video, sabah kalktığınızda ne kadar hesap takip ederseniz edin, yaşadığınız zaman dilimine bakılmaksızın sizi mutlaka akışınızda bekliyor olacak.”

Instagram’da paylaşımlar nasıl öne çıkıyor?

Instagram tüm paylaşımların anasayfada olacağını ancak farklı bir sırayla yer alacağının altını çiziyor.

Peki paylaşımlar nasıl öne çıkıyor?

Instagram’ın akışınızı düzenleyen algoritması, paylaşımların sizle etkileşimi, aldığı beğeni, yorumlar ve zamana göre belirliyor. Örneğin uzun bir süre Instagram’ı açmadıysanız ilk birkaç paylaşımı kronolojik sırayla görmeniz mümkün oluyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler