MODA - TASARIMCILAR Geriye dönüş: Riccardo Tisci ile kırmızı halı Riccardo Tisci’nin 12 yıldan sonra Givenchy’den ayrılmasıyla geriye dönüp tasarımcının unutulmayan kırmızı halı görünümlerini inceliyoruz. Beyonce, Madonna ve Kim Kardashian gibi isimlerle yakınlığıyla bilinen Riccardo Tisci, Oscar ve Grammy Ödülleri dahil birçok kırmızı halı için arkadaşlarına tasarımlarını giydirdi. Sansasyon yaratan kostümlerden şık ve zarif tasarımlara geniş bir yelpazede çalışan Tisci, bakalım tasarımlarına hangi moda evinde devam edecek. 18 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
04.02.2017
Banner

Geçtiğimiz yıl Grammy Ödülleri’ne Tisci imzalı elbisesiyle gelen ünlü şarkıcı Adele, payetli uzun elbisesiyle çok şıktı. Aynı gece sahne de alan Adele’in tartışmalı kırmızı halı görünümlerinden sonra en çok beğenilen kıyafeti bu oldu.

2016 Oscar Ödülleri kırmızı halısında Givenchy tercih eden Rooney Mara, dantel ve tüllerden oluşan romantik elbisesiyle beğeni topladı. Elbisedeki fırfır detayları ve karın kısmındaki pencereyle farklı bir hava kazanan Mara, Tisci’nin en beğenilen tasarımlarından birini taşıdı.

Tartışmalı tasarımlardan biri olan ve moda dünyasında sansasyon yaratan Beyonce’nin MET Gala 2016 kıyafeti de Tisci’nin Givenchy için hazırladığı tasarımlardan. Plastik/lateks görünümlü pudra tonlarındaki streç elbise, Beyonce’un hatlarını oldukça başarıyla yansıtıyor. Elbisenin üstünde inciyle bezenmiş çiçek motifleri de tasarıma ayrı bir hava katmış.

2015 MET Gala’nın en çok konuşulan kıyafeti olan transparan elbisesiyle geceye damga vuran Beyonce, yine Tisci’nin tasarımlarından birini taşıyordu. Elbisenin yoğun işleme detayları ve işlemelerdeki zengin renk kullanımı çok beğenilse de transparan kumaş kullanımı moda dünyasından eleştiri almıştı. 

Madonna, Riccardo Tisci ile objektiflere poz verdiği MET Gala 2016’da Givenchy tasarımı bir kostümle boy gösterdi. Asi, gotik ve fantastik tarzları birleştiren bu kostümde deri ve dantel detayların bir arada bulunması ilgi çekiyor. 

Madonna’nın sansasyona yol açmadığı bir kırmızı halı düşünülemez! 2015 Grammy Ödülleri’nde taşıdığı Tisci imzalı korse ve tüyden etek kombiniyle eleştirilerin hedefi olan Madonna uzun süre moda gündeminden düşmemişti. 

Riccardo Tisci’nin “tartışmalı” olarak bilinen tasarımlarından biri de Kim Kardashian’ın 2015 LACMA Gala’da giydiği transparan detaylı tulumdu. Kardashian’ın oğlu Saint’in doğumundan 1 ay önce taşıdığı bu tasarım ince siyah tülden oluşuyor. 

2016 Emmy Ödülleri’ne Riccardo Tisci imzalı siyah elbiseyle katılan Dunst da Tisci’nin devamlı müşterilerinden biriydi. Elbise ve tül üzerindeki işlemeler, Givenchy’nin imza tasarımlarından biri olarak görülüyordu.

2012 yılında Les Miserables (Sefiller) filminin ilk gösteriminde Givenchy tercih eden Anne Hathaway, düşük omuz detaylı beyaz elbisesi de Riccardo Tisci’nin en sevilen tasarımlarından biri oldu. 

2015’te Altın Küre Ödülleri’ne metalik ombre efektli Givenchy elbisesiyle katılan Julianne Moore birçok kırmızı halı ve davette Riccarda Tisci tasarımlarıyla yer aldı. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler