MODA - TASARIMCILAR
Bir kültür harmanı: Les Benjamins 2016 Sonbahar Kış Ünlü tasarımcı Bünyamin Aydın’ın markası Les Benjamins bu sene ilk defa Milano Moda Haftası’na katıldı. Koleksiyon, doğu ve batı motiflerini alışılmışın dışında bir vizyonla sentezleyen eklektik bir desen ve görsel yelpazesiyle cesur kentli formları harmanlıyor.
Bir kültür harmanı: Les Benjamins 2016 Sonbahar Kış
Bir kültür harmanı: Les Benjamins 2016 Sonbahar Kış
Les Benjamins sezonun zihin kurcalayan ve Türk giyim geleneğini temsil eden öğeleri, 20’inci yüzyılın müzik, sanat ve pop kültür dünyasından ikonik yüzleriyle birlikte kullanılıyor.

Bunun dışında kaleydoskopik dokuma desenler, beraberinde floklama ve sıcak baskı gibi teknikler, ham kenarlar ve üstten dikişli işlemeler saten montlarda, organze katmanlı tişörtlerde ve büyük boy pamuklu süveterlerde kullanılarak lüks detaylarıyla göz alan yeni hibrit spor giyim stilleri yaratılıyor.

Pilot montu, kapüşonlu sweatshirt ve jarse tişörtten her biri hem kadın, hem erkekler için uzun, kaftan esintili stillerde yorumlanırken, kamuflaj desenli, binici pantolonu benzeri dar kesim eşofman altı veya tamamı kilim desenli panço ile giyilebiliyor.

Les Benjamins iki farklı kültürü harmanlayarak ortaya hem geleneksel hem modern bir koleksiyon koymuş. Ayrıca defilede de yerdeki kilim halılar ve defile boyunca izleyicileri büyüleyen Semazenler oldukça etkileyiciydi.

Ayrıca Les Benjamins sevenlere duyurulur: Les Benjamins 2016 Sonbahar/Kış  koleksiyonunda ünlü Türk müzisyen Gökhan Özoğuz tarafından yaratılan DELICERI markası ile özel bir işbirliği yaparak, LES BENJAMINS X DELICERI OTTOMAN PUNK kapsül koleksiyonu ile genişleyecek.


Önceki ve Sonraki
Haberler