MODA - STİL ÖNERİLERİ Flare paça pantolonlar nasıl kombinlenir? Geçtiğimiz günlerde başka tip pantolonları ele alıp sizler için yazmıştım. Şimdi ise sıra geçen seneden beri oldukça trend olan “flare” paça pantolonlar. 108 PAYLAŞIM
profil
Buse Terim
21.08.2015
Banner
Türkçe çevirisi kast ettiğimiz stilin tam adını vermediği için bu şekilde isimlendirmek en doğrusu diye düşünüyorum. Ancak siz “flare paça pantolon ne derseniz?” üst kısmı dar diz hizasından aşağısı İspanyol paça şeklinde olan pantolonlardır. Özellikle flare paça kot pantolonlar en sık karşımıza çıkan modeli.

Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğiniz bu flare kot pantolonların en tercih edilen renk tonu koyu renk kot kumaşında. Üzerine kürk de giyebilirsiniz, kısa bir dökümlü üst de. İster spor ayakkabıyla giyebilirsiniz ister topuklu ile. Ancak benim önerim topuklu pantolondur; çünkü hem fiziğinizi daha uzun ince gösterecek hem de stilinizi güçlendirecektir.

Ayrıca flare paça pantolonlar blazer tip ceketlerle gerçekten çok şık duruyor. Çünkü ne bir skinny kadar seksi ne de ispyanyol, bol paça kadar sportif bir tarzı var. Bu pantolon tipinin en büyük özelliği tam bir ara form olması. O sebeple ceket de giyseniz, kazak da giyseniz; kısacası feminen de olsanız minimal ve sade de olsanız, iki stile de ayak uydurabiliyorlar.

Tabii hemen hemen her parçada olduğu gibi flare paça pantolonlar da bazı vücut tipleri için uygun bir parça olmayabilir. Örneğin siz kısa boyluysanız ya da basen kısmınızdan şikayetçiyseniz bu parçaları alırken iki kere düşünmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bu parçaları şapka, şal gibi aksesuarlarla tamamlamayı unutmayın.

Sadece kot değil dileyenler için kumaş ve deri formları farklı renk tipleri de mevcut. Beyaz ve deri, kottan sonra dikkat çekenlerin başında geliyor. Çanta olarak da çapraz askılı ufak çantalar ile daha sade ve şık bir kombin yaratmış olursunuz benden söylemesi!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler