GÜZELLİK - PARFÜM Mart ayının öne çıkan parfümleri Yeni bir ayı yeni parfümlerle karşılıyoruz. Bu ay karşımıza çıkan ve dikkatimizi çeken birbirinden ferahlatıcı, meyvemsi ve çiçeksi kokuları sizler için derledik. Sizin seçiminiz hangisi? 33 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
08.03.2017
Banner

Parfümün yaratıcısı Francis Kurkdijan adeta bir bahar parfümü olan bu kokuda meyve notalarını tercih etmiş. Portakal çiçeği, Arap yasemini, nar nektarı ve paçuli parfümde yer alan kokular arasında.

Dolce&Gabbana Velvet Collection  Akdeniz peyzajlarının ikonik özelliklerinden biri olan İtalyan Cypress'ten esinlenilmiş zarif, taze odunumsu turunçgil kokusu olan Velvet Cypress ile karşımızda. Parfüm, bergamot ve limonun canlandırıcı notalarıyla öne çıkıyor.

Başlangıç notası vanilya olan parfüm, lavanta notalarıyla birleşiyor. Parfümün kampanya yüzü ise Angelina Jolie’den başkası değil!

Koku benzersiz, yeni bir notayla incelikli bir açılış yapıyor: Pretty Lady Flower. Tropik meyveleri andıran nota neşeli ve oyunbaz ancak sonradan sofistike menekşe yaprağı ve  yasemin orta notaları ile zarifçe yön değiştiriyor ve zahmetsiz kadınsılığı yansıtıyor.

 İçeriğinde esmer şeker ve çörek otunun da bulunduğu bu oryantal koku kalıcılığı ile de dikkati çekiyor.

Baharın renkli enerjisi, Tease’in çiçek açan bu yeni kokusunda hayat buluyor. İçeriğindeki tatlı orkide, bahar laleleri ve vanilya kreması ile sizi tazeleyerek enerji veriyor. . Modern çiçeksi notalar, Victoria’s Secret’ın parfüm uzmanları tarafından baharın tüm enerjisini yansıtmak için turunç ve sulu meyvelerin tazeliğiyle Tease Flower parfümünde buluştu.

Parfümün üst notalarında rahatlatıcı zencefil, feminen gül ve sofistike yaseminle birleşiyor, alt notada bu kokular, sonrasında kuruyarak yerini bal-kehribar ikilisine bırakıyor. Alt notada bal-kehribar ikilisine eşlik eden sandal ağacı kokunun tatlılığını azaltıyor ve parfümü süren kişiyi duyumsal bir zevkle çevreliyor.

MAC, 2005 ve 2007 yıllarında piyasaya sürdüğü parfümlerden sonra ilk defa bir parfüm koleksiyonu çıkardı.  Markanın en sevilen 6 rujunun isminin verildiği parfümler, birbirinden farklı kokularıyla MAC müşterisiyle buluşuyor. Lady Danger, Ruby Woo, My Heroine, Candy Yum-Yum, Velvet Teddy ve Creme d’Nude rujlarının parfüm versiyonları “Shadescents” koleksiyonunda birleşti.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler