GÜZELLİK - MAKYAJ 9 ikonik kırmızı ruj Kırmızı rujun her yaşa kattığı anlam farklıdır. Cesur, özgür ya da yaratıcı… Üstelik modası hiç geçmez. Biz de kadınları etkisi altına almayı başarmış 9 ikonik ruju bir araya getirdik. 105 PAYLAŞIM
profil
Feyza Düzyol
17.10.2015
Banner
Yıllar geçse de dudaklardaki kırmızı aşkı hiç sona ermiyor. Belki de asırlardır bu yüzden kadınlar dudaklarından çok tarzlarına vurgu yapmak, “Buradayım” diyebilmek için kırmızı rujdan vazgeçemiyor. Sizin ikonik kırmızınız hangisi?

En cesur renkleri ve tonlarını hayatımıza taşıyan MAC Cosmetics’in artık bir kült sayılan Russian Red kırmızı ruju, 1986 yılında Madonna’nın True Blue dönemine denk gelmesiyle efsaneleşti. Kırmızının en seksi tonuyla buluşan kremsi ve ipeksi dokuya sahip Russian Red, bugün halen makyaj çantamızdan ayıramadığımız en değerli kırmızı rujlarımızdan.  

Markanın klasikleşen kırmızı rengi YSL Pur Couture No.1 ruju 1978’de kadınları birleştiren bir güç olma misyonuyla kadınların sesini yükseltmesinde öncü oldu. Kadının varlığını ve kadın oluşunu kırmızı rujla simgelemesinde ilk adımı atan YSL markasının bu akımı destekleyen Le Rouge No.1 rujunun günümüze kadar ulaşması onu gerçek bir efsane kılıyor. YSL gibi klasik bir markanın kampanya yüzü olarak çılgın model Cara Delevigne ile bir araya gelmesi günümüz kadının gücüne ve hippie ruhuna sizce de biraz gönderme yapmıyor mu?

Kırmızı rengin hiç bu kadar göz alıcı ve zarif olduğu bir ton olmamıştır. 1984 yılından günümüze markanın imza ürünü olmayı başaran Rich Red, yoğun yapıda olmasına rağmen ipeksi bir his veren ilk rujlardan biri aynı zamanda. 

Kim Chanel’in o kremsi, cesur ve bir o kadar zarif duran koyu kırmızı rengi Pirate’ı cesurca taşımak istemez ki? Chanel’in en aranan kırmızı ruju olan Pirate, yıllar içinde efsane olmayı fazlasıyla hak etti. Kremsi yapısı gün içinde kalıcılığını koruyor fakat dağılmasını önlemek için ruju uygulamadan önce bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçevelemenizi öneriyoruz. 

Söz konusu kırmızı ruj olduğunda belki de akıllara en çok kazınan ruj, Lancome L’Absolu Rouge serisinin kırmızısı olmuştur. Dudakları göz alıcı kırmızı tonla belirginleştirirken, nemlendirme özelliğine sahip yoğun yapısı ruju uyguladığınızda şaşırtıcı şekilde varlığını unutabileceğiniz bir dokuya sahip oluyor. 

Nars’ın yarı mat kırmızı ruju Jungle Red, bir Hollywood klasiği olan The Women filmindeki kırmızı ojeden esinlenerek hayata geçiriliyor.  Jungle Red aslında tarzınıza göre değişiklik gösteren bir tona sahip. Klasik bir giyim tarzı ve makyajla zarif bir görünümü yakalayabilirken jean ve spor ayakkabıyla makyajınızda sadece kırmızı ruj kullanarak street style öncülerinden biri de olabilirsiniz. Cesur ve aydınlık tona yakın kırmızı rengiyle kadınsılığı bağırıyor. Markanın dünyada bugüne kadar en çok sattığı ürünü dersek yanlış olmayacaktır. 

Markanın kozmetik sektörüne 2009’da girmesinin ardından renklerin dünyasını en iyi bilen Domenico Dolce and Stefano Gabbana ikilisinin ikonik olmaya aday kırmızı ruju yaratmasını beklememek imkansızdı… Kremsi yapısıyla dudakları nemlendiren ve yarı mat olmasına rağmen canlı kırmızı bir tona sahip olan Devil, gün boyunca yoğunluğunu korurken, büyüleyici makyajı kolayca elde etmenizi sağlıyor.

Kadınları en iyi tanıyan erkek olarak ün salmış Tom Ford, kozmetik sektörünün en çok aranan markalarından biri olmayı başardı. Tom Ford Cherry Lush, canlı kırmızı tonuyla dudakları belirginleştiren bir makyaj elde etmenizi sağlıyor. Cherry Lush’in bir özelliği ise her sürmede renk koyuluğunu belirlemeniz için kontrolü ele almanızı kolaylaştırması. Ruju kalınlaştırarak dilerseniz daha koyu bir ton elde etmeniz de mümkün. 

80’li yıllara damgasını vuran Black Honey kırmızı ruju, ilk bakışta siyah görünmesiyle herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Dudağa sürüldüğünde koyu kırmızı tonu alarak dudaklara ışıltı veren Clinique Black Honey, ikonik koyu kırmızının öncüsü olmaya devam ediyor. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler