EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT 'The Force Awakens' hakkında bilinmeyenler 2015 yılının son günlerinde neye el atsanız, nereye gitseniz, hangi sosyal medya hesabınıza baksanız gündem aynıydı: Star Wars…Ben de BT Ekibin Star Wars-sever üyesi olarak, sizlere efsane serinin son filmi “The Force Awakens” hakkında pek bilinmeyen 10 gerçeği sıraladım. Bundan sonra ortamlarda, sohbetlerde havanız sonsuz. 44 PAYLAŞIM
profil
Terim Arıcan
07.02.2016
Banner

Serinin bütün filmlerinde R2D2 olarak rol alan Kenny Baker’ın oyuncu listesinde adının yazmadığı ilk Star Wars filmi. Baker bu filmde “R2D2 Danışmanı” olarak anıldı.

The Force Awakens, Harrison Ford'un en çok ücret aldığı Star Wars filmi oldu. 

Oscar Isaac tarafından canlandırılan, serinin yeni karakterlerinden Poe Dameron’un isminin ilham kaynakları, yönetmen Abrams’ın kişisel asistanlarından Morgan Dameron ve küçük kızının peluş ayısı Poe’dan başkası değil.

The Force Awakens 200 milyon dolar bütçesi ile serinin en pahalı filmi.

JJ Abrams serinin bu filmi sonrası, hem Star Wars, hem de Star Trek filmlerini yöneten ilk yönetmen olarak tarihe geçti.

Filmin ikinci tanıtımının yayınlanmasının üzerinden 24 saat bile geçmeden, Youtube’da 20 milyon izlenme sayısına ulaştı.

The Force Awakens, vizyona girmeden bilet ön satışından elde ettiği 50 milyon dolarlık hasılat ile bu dalda rekoru elinde tutuyor. Önceki rekor 25 milyon dolar ile Hunger Games filminindi.

Filmde Luke Skywalker rolüyle 2 dakika boyunca görünen Mark Hamill’ın aldığı ücret 1 milyon dolar.

Vizyona girdiği tarihten yalnızca 12 gün sonra, dünya çapında 1 milyar dolar hasılatı geçen The Force Awakens, Jurassic World filminin rekorunu 1 gün ile kırmış oldu.

Serinin tüm filmlerinin müziklerini yapan efsane müzisyen John Williams, The Force Awakens filmine yaptığı müzik ile kariyerindeki 50. Oscar adaylığına ulaştı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler