GÜZELLİK - MAKYAJ Met Gala'dan dikkat çeken 10 makyaj Bir Met Gala'yı daha geride bıraktık. Gecenin en iyi, en iddialı, en yaratıcı 10 makyaj görünümünü sizler için derledik. 25 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
08.05.2018
Banner

Gecede Versace elbisesi ile birlikte 2 milyon dolar değerinde Lorraine Schwartz mücevherleri taşıyan Blake Lively, makyajında L’oreal ürünleri kullanıldı. İtalyan resimlerindeki figürleri andırması için keskin bir kontür uygulanırken göz kapaklarında allık kullanıldı. Dudaklarında ise Colour Riche serisinden Varnished Rosewood rengi görülüyor.

 

Kim Kardashian dikkat çekici bir kırmızı halı makyajını tasarlamayı çok iyi biliyor. 90’ların süper modellerinden esinlenerek dumanlı ve bronz bir makyaj uygulanan Kardashian, göz makyajı ve çarpıcı kirpikleri ile dikkat çekiyor. Saçlarını ise tepeden toplayarak görünümünü tamamlamış.

 

Saçından omuzlarına uzanan aksesuarı ile gecenin en iyi isimlerinden Chopra, bu iddialı görünümünü kaşlarını belirginleştirip koyu kırmızı rujuyla tamamlayarak cesur bir stile imza attı.

 

Kıyafetiyle uyumlu masum makyajıyla uyum yakalayan Bosworth için Bizans resimlerinden ilham alınmış. Fransız markası Chantecaille ürünleri kullanılan makyajda şeftali ve pembe tonları öne çıkarılmış. Gözler geri planda bırakılarak, içten ışıldayan bir ten makyajı hazırlanmış.

 

Yandan, kulağının arkasına doğru tutturduğu kabarık saçlarıyla Bridget Bardot rüzgarı estiren Gigi Hadid, gözlerinde mor tonları kullanmış. Hadid’in kullandığı renkler ise Maybelline’in yeni çıkacak “Lemonade Craze” paletinde yer alıyor.

 

Ralph Lauren tasarımı aksesuarını ortadan ikiyi ayırarak yaptığı zarif topuz eşlik etti. Ünlü model, ışıltılı bir ten makyajı ve gül kurusu koyu bir rujla gecenin en iyi makyaj görünümlerinden birine imza attı.

 

Ünlü oyuncu pespembe allığının ön planda olduğu makyajıyla gecenin en dikkat çekici görünümüne imza attı. Adeta bir tablodan fırlayan Clarke’ta Laura Mercier’in ‘Heather Pink’ allığı hem yanaklarında hem de gözlerinde kullanılmış. Göz altlarında altın tonları kullanılırken aynı pembe tonlarını devam ettirmek için iddialı bir pembede ruj tercih edilmiş.

 

Genç oyuncu rastalı saçlarını taşlı bir zincirle topuza dönüştürerek farklı bir stille karşımıza çıktı. Kuyruklu eyeliner’ı ile dikkatimizi çeken Lane, altın farı, tane tane ayrılan kirpikleri ile tüm ilgiyi gözlerine çekiyor. Yanaklarında ve dudağında ise oldukça doğal tonlar tercih edilmiş.

 

Ünlü oyuncunun makyözü, kıyafetinden ilham alarak metalik tonları sıcak renklerle buluşturdu. Gözlerde elbiseyle uyumlu olması için ışıltı sarı tonları kullanılırken, denge dudaklarda doğal bir görünümle sağlanmış. Nars’ın Wanted paleti gözlerde uygulanmış.

 

Ünlü modelin yüzünün kapalı olması makyajının olmadığını düşündürmesin! Gözlerini, kaşlarını ve kulaklarını sarı renkle boyayan model, dudağında ise koyu bordo rujla elbisesine daha fazla dramatik bir hava katmış. Cara’nın platin saçlarına uyguladığı mor renk ise gecenin teması için özel bir anlam taşıyor. Mor renk Katoliklerde yas tutmayı temsil ediyor.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler