GÜZELLİK - MAKYAJ Altın Küre'den güzellik sırları Yılın en ihtişamlı gecelerinden biri olan Altın Küre'de ünlüler sadece kıyafetleriyle değil makyajlarıyla da ilham oldular. Gecenin en beğenilen makyaj görünümlerini sizler için seçtik. 10 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
08.01.2018
Banner

Bridget Bardot esintili dağınık topuzuyla, o dönemi yansıtan kuyruklu eyeliner’ı Jolie’yi en iyi makyaj görünümleri arasında sokuyor. Jolie, bu ihtişamlı topuzunu ve çarpıcı göz makyajını sade bir dudak parlatıcısıyla dengelemiş.

Saçlarında doğal dalgalar kullanan Margot Robbie, ışıltılı cildi için Sisley ürünleri kullanmış. Yanaklarındaki doğal pembelik ise Chanel ‘Joues Contraste' toz allık serisinden Elgance tonuyla yaratılmış. Makyajın en çarpıcı görünümü şüphesiz Robbie’nin dudakları! Burada Chanel’in 40 ve 50 numaralı rujlarının (Allure Velvet) karışımı uygulanmış.

Williams, gecenin en farklı makyaj stillerinden birine imza atanlardan… Elbisesindeki turuncu tonlarıyla uyum sağlamak adına gözlerinde de turuncu far kullanan oyuncu, dudaklarında ise toprak tonlarından bir ruj tercih etmiş.

Gecede ödül kazanan isimler arasında yer alan Rachel Brosnahan, sade bir makyaj görünümü için adeta ilham veriyor. Balerin topuzuyla dikkat çeken oyuncu, yüzündeki canlı görünümü Laura Mercier ürünlerine borçlu. Fondöten ve aydınlatıcı üzerine sürülen krem allık Brosnahan’ın yüzüne sağlıklı, doğal bir kırmızılık katmış. Gözlerindeki hafif makyajın sırrı ise iki farklı far tonunun karşımı oldu.

Oscar’lı oyuncunun makyaj sanatçısı Rachel Goodwin, Stone’un makyajını hazırlarken 1900’lerde kadınların seçme hakkı kazanması için çalışan kadın hareketinden etkilenmiş. Umudu, masumiyeti ve asilliği temsil ettiği için yeşil, mor ve beyaz tonlarını tercih etmiş. Nars’ın Radiant fondöteni ile cilt tonu dengelenen Stone’un gözlerinde yine Nars’ın Wanted far paletindeki renkleri görüyoruz. Ruju ise Audacious serisinden Dominique rengi…

Gecede adaylar arasında yer alan İngiliz oyuncu, ceket-pantolon takımını ıslak görünümlü kısacık saçlarıyla bir araya getirerek maskülen bir stil ortaya koymuş. Gecede birçok ünlüde gördüğümüz kırmızı ruj en çarpıcı haliyle Foy’da karşımıza çıkıyor. Chantecaille markasının Cerise tonu kullanılmış. Kırmızı dudaklara tezat niteliğinde gözlere sadece maskara sürülmüş.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler