EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT Gerçek suç hikayelerini anlatan 5 yapım Sıcak bir yaz gününde gerçek hikayelerden uyarlanan suç dizileri maratonu yapmaya ne dersiniz? Heyecanlı ve tüyler ürpertici hikayeler için bu listeye göz atın! 2 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
22.07.2018
Banner

Tüm dünyanın nefesini tutarak izlediği O.J. Simpson davasından, bu yıl Versace serisiyle Andrew Cunanan’ın seri cinayetlerine birbirinden farklı vakalar bu dizide. Birçok ödüle layık seri, 10’ar bölümlük soluksuz izleyeceğiniz bir dizi maratonu olacak.

Oda arkadaşını hunharca öldüren soğukkanlı bir psikopat mı yoksa kendini bitmek bilmeyen bir kabusun içinde bulan suçsuz bir öğrenci mi? Bir değişim öğrencisi olarak gittiği İtalya’da, cinayetle suçlanarak hapse giren Amanda Knox’un hikayesi bir zamanlar manşetlerden düşmemişti. 

Yaklaşık yarım asır önce öldürülen bir rahibe ve olayın üzerindeki sis perdesini aralamaya çalışan bir yapım. 7 bölümden oluşan mini dizi, Emmy’e de aday gösterilmişti.

Tartışmalı bir tarikat lideri Oregon çölünde ütopik bir kent kurar. Ancak yerel halkla yaşanan sürtüşme ulusal çapta bir skandala dönüşür. Bugün Osho olarak tanıdığımız spiritüel liderin geçmişini ne kadar biliyorsunuz? Belgesel mini-dizi bu yıl 2 dalda Emmy’e aday.

 

 

Gerçek suçları konu alan bu belgesel dizisi; zoraki, istemsiz veya düzmece itiraflar nedeniyle cinayetten hüküm giydiklerini iddia edenlerin davalarını inceliyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler