MODA - DÜĞÜN Gelecek sezonun gelinlik trendleri Kimilerimiz bu yaz için harıl harıl evlilik hazırlıklarını yapıyor. Kimileri ise süreci biraz daha uzun bir zamana yayarak önümüzdeki sene için ufaktan çalışmalara başladı bile! Sizler için şimdiden gelecek sezonun gelinlik trendlerini derledik. İşte 2017 yılının en önemli 7 gelinlik trendi... 0 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
01.05.2016
Banner

Sezonun hazır giyim koleksiyonlarında her ne kadar karşımıza buz mavisi ve lila tonları öne çıksa da gelinlik koleksiyonlarında ise pembe tonları öne çıkıyor. Beyaz, kırık beyaz gibi tonlar klasikliğini koruyor ancak artık şart değil diyebiliriz. Özellikle Marchesa’nın koleksiyonunda karşılaştığımız bu trend gelecek sezonun hitlerinden olacak.

Bir zamanların favori trendi olan derin sırt dekolteli modeller maalesef tarih oluyor. Beklenen etkiyi yaratmayan bu trendin yerini derin V şeklinde göğüs dekoltesi olan modeller alıyor. 

Özellikle tül kumaş üzerine dantel ya da pul, payet, taş işlemeleri ve içinde ten rengi mayosu olan yine tamamı transparan modelleri 2017’de karşımıza çıkacak trendlerden. Geçtiğimiz sene Met Gala’da Beyonce’nin giydiği balık model beyaz dantelli Givenchy elbiseyi hatırlayan var mı? İşte ilham kaynağımız Queen B! 

Gelinlik modasının klasik moda öğelerinden biri de kuyruktur. Instagram’da ve Snapchat’te rüzgarla uçuşan o kuyruklara hangimiz özenmiyoruz ki değil mi? Özellikle Reem Acra bu sezon ekstra fazla gümüş rengi kuyruklarla öne çıkıyor. Kuyruklarda Swarowski taş işlemeleri, dantel detaylar da bolca mevcut. 

En özel gününüzde iddialı olmayı tercih edenlerdenseniz bu trend tam size göre! Koca bel fiyonklari, abartılı kol detayları, yanda kat kat tül katlamalar, belden aşağı inen ek volan detaylar… Önümüzdeki sezon gelinlikler de sıra dışı bir hal alıyor. Ayrıca birçok tasarımcıda pelerin detayı dikkat çekiyor.

Hazır giyim koleksiyonlarında en çok öne çıkan trend olan açık omuzlar gelinliklerde de gelecek sezon moda olacak. Özellikle omuz yapısını çok daha iyi gösterdiği için de ideal bir kesim tipi olacaktır.

Bu sezon olduğu gibi gelecek sezonda da kokteyl elbisesi şeklinde olan, daha minimal ve düz modeller, mini ve işlemeli modeller, duvaksız ve kuyruksuz modeller oldukça ön planda olacak. Devir değişiyor dedikleri bu olsa gerek! 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler