EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Yılbaşı makyajının püf noktaları

Yılbaşı gecesi saatlerce bozulmayan ve fotoğraflarda en iyi görüntüyü verecek olan makyaj sırlarına hazır olun. Makyaj artisti Halime Biçer 2020'ye sayılı günler kala, sizi gecenin yıldızı yapacak yılbaşı makyaj önerilerini bir araya getirdi.

profil
Lucky Brides
24.12.2019
Yılbaşı makyajının püf noktaları

‘Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?’ sorusuna yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yeni yıla sayılı günler kala, sizi gecenin yıldızı yapacak yılbaşı makyaj önerilerini bir araya getirdik.

  • Öncelikle iyi duran bir makyajın sırrı sağlıklı bir ciltten geçiyor. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildinizi iyi nemlendirmeli, gerekirse maske yapmalısınız. 
  • Yılbaşı makyajınızın daha boyutlu durmasını istiyorsanız kontür işleminden de kaçınmayın. Yüz kontürleme yılbaşı fotoğraflarında daha iyi çıkmanıza yardımcı olacaktır. NARS Laguna Bronzing Powder ilk tercihim.
  • Bakır renk makyajlar tercih edebilir, aydınlatıcınızla o geceye hazır olabilirsiniz. Şampanya rengi aydınlatıcılar ve altın rengi ışıltılı farlar uyumlu olacaktır. Bu yılın modası da zaten metalik renkler değil mi zaten!
  • Başka bir seçenek olarak yılbaşı makyajında takma kirpik tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta pek tercih edilmeyen takma kirpikler böyle özel geceler için tam bir kurtarıcı! Göz alıcı kirpiklerinizle koyu veya nude tonlarda bir ruju isteğinize göre uygulayabilirsiniz.
  • Makyajınızın tüm gece yüzünüzde bozulmadan durabilmesi için ise en son ışıltılı bir makyaj sabitleme spreyi sıkmalısınız.
  • Likit aydınlatıcınızın üzerine sabitleyici pudra kullanarak ışıltınızın kalıcılığını artırabilirsiniz.
  • Yılbaşı gecesi kırmızı ruj tabii ki en favori seçim fakat uygularken yaptığımız hatalar ya da yanlış ürün seçiminden dolayı dağılma olasılığı çok yüksek oluyor. Yeterince pratiğiniz yoksa kırmızı kalemsiz asla uygulamaya başlamamak gerekiyor yoksa alt üst dudak büyüklüğü herkeste eşit olmayacağından asimetrik bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bunu dengelemek için kalemle çizilip doldurulan dudağın üzerine uzun süre çıkmayan suya dayanıklı ruj uygulayabilirsiniz. M.A.C Cosmetics’ten Cherry dudak kalemi ve üzerine yine M.A.C Cosmetics Ruby Woo mat stick ruj.”
  • Make-Up Forever Aqua Rouge favori kırmızı rujum! Kalem üzerine istediğiniz mat ruju da sürebilirsiniz, mat rujlar oldukça dayanıklıdır. Neredeyse her markada bulabileceğiniz çıkmayan rujlar, parlatıcı alternatifi ile bir şeyler yiyip içerken oldukça kalıcı olacaktır. Yeni yıl partilerinin imza makyajı olan “kırmızı ruj” yılbaşı makyajı için en kolay ve güzel sonuç veren seçeneğiniz olacaktır. Bir Yılbaşı klasiği kırmızı makyajın olmazsa olmazı eyeliner için en doğru tavsiye, eyeliner çekmeye kuyruklarından başlamanızı söylemek olacaktır. Önce dışarıdan uygulama yaparak, kusursuz bir liner sonucu alabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa, öncesinde birkaç pratik yapmanızı öneririm. Uygulama kolaylığı sağlayan keçe uçlu Max Factor Masterpiece High Precision Eyeliner’la güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Maskaranızı kirpik diplerine zikzak hareketlerle uygulayarak kirpiklerde kökten uca hacim sağlayabilirsiniz.”

Bonus: Yılbaşına özel manikür önerileri

Önceki ve Sonraki
Haberler