EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Pembe tonlarda makyaj için 4 ipucu

Ünlü isimlerin doğal, genç ve enerjik görünme sırlarından olan pembe tonlarda makyaj nasıl yapılır? Makyaj sanatçısı Halime Biçer ten renklerine özel ipuçları paylaştı.

profil
Lucky Brides
21.02.2020
Pembe tonlarda makyaj için 4 ipucu

İlk önce gözlerinin yorgun görünmemesi için göz çevrene kapatıcı uygulamalısın. Ardından fuşya tonda veya elektrik pembesi tondaki göz farını uyguladıktan sonra siyah eyeliner ile görünümü tamamlayabilirsin. 


Eğer ten rengin beyazsa, toz pembe bir göz farını göz kapaklarına uyguladıktan sonra göz pınarına bir miktar aydınlatıcı uygula. İşte bu kadar!


Eğer iddialı bir pembe tonunu kullanmak istiyorsan mat, daha sevimli bir görünüm istiyorsan da parlak bitişli pembe rujları kullanabilirsin. Mat ruju kullandığında ıslak görünümlü ten makyajı yaparak, parlak rujları kullandığında ise daha mat bir ten makyajıyla görünümünde denge sağlayabilirsin.

Bonus: En çekici 10 pembe ruj


Pembe tondaki allıklar yüzünün daha aydınlık, canlı, taze görünmesini sağlar. Bu nedenle ten rengine uygun bir pembe allığı makyaj çantandan eksik etmemeni öneririm. Açık tenliysen gülkurusu, şeker pembesi tondaki allıkları kullanmalısın.

 


Önceki ve Sonraki
Haberler