EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

İdeal kaş modelinizi biliyor musunuz?

Pek çoğumuz trendlere uymak adına kaşlarımızı kurban etmiş, sonrasında düzeltebilmek için uzun uzun beklemek zorunda kalmışızdır. Peki ideal kaş nasıl olmalı? Hangi kaş modeli hangi yüze uygun? Makyaj sanatçısı Halime Biçer anlattı.

profil
Lucky Brides
14.01.2020
İdeal kaş modelinizi biliyor musunuz?

Her yüze uygun olan klasik formül, kaşın ilk üçte ikilik iç kısmının yukarıya meyilli olması, üçte birlik dış kısmının hafif aşağıya doğru olması ve iç kısımdaki baslangıç noktasının, dış kısımdaki bitiş noktasından daha aşağıda olmasıdır. Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin keskin açılı kaşlara sahip olmaları, oval yüze sahip olanlarin hafif açılı kaşlara sahip olmaları, uzun yüzlü kişilerin düz kaşlara sahip olmaları, kare veya köşeli yüzlü kişilerin de yay şeklinde kaşlara sahip olmaları idealdir. 


Kaşın ideal başlangıç noktası, ağzın kenarından burun kenarına değecek şekilde çizilen bir düz çizginin devamının kaşın iç kısmında geleceği yer olup, burun kanadından gözün dış kenarına doğru uzanan düz bir hattın devamı, kaşın bittiği noktaya denk düşmelidir. Ayrıca kaş göze ne kadar yakınsa gözün daha büyük görüneceği de unutulmamalıdır.


Önceki ve Sonraki
Haberler