GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kozmetikte sürdürülebilirlik zamanı

Küresel iklim krizine karşı pek çok sektör üretim süreçlerini yeniden düzenliyor. Hem gezegenimizi hem de insan sağlığını gözeten doğa dostu üretim süreçleri kozmetik sektörünü de yeniden şekillendiriyor. Garnier Tüketici Ürünleri Divizyonu Genel Müdürü Talat Olgay ile Green Beauty projesini konuştuk.

profil
BT Ekip
18.09.2020
Kozmetikte sürdürülebilirlik zamanı

Güzel ve sağlıklı bir cilt için cilt bakımı çok önemli. Güne güzel başlamanın, ciltte ferahlık hissi yaşamanın yolu cilt temizliğinden geçiyor. Cilt bakımında son yıllarda bir çok trend çıkıyor; yükselen trend kağıt yüz maskeleri, öne çıkan içerikler aloe vera ve hyaluronik asit… Garnier olarak biz de sunduğumuz ürünlerle kullanıcılarımıza cilt bakım uygulamalarında eşlik ediyoruz. Kişisel bakım ve temizliğin sevilen markası olarak hem kadınlar hem de erkekler için ideal ürünler sunuyoruz.


64 ülkede faaliyet gösteren Garnier, yeşile bağlılık sözü verdiği “Green Beauty” programıyla sürdürülebilirlik alanında öncü bir adım atıyor. Markamızın küresel çevresel etkisini büyük ölçüde azaltmayı amaçlayan girişim kapsamında 2025 itibariyle tüm Garnier ürünleri yalnızca geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak yapılacak, tüm paketler yeniden kullanılabilir, geri dönüşümlü veya bozunabilir olacak. Tüm sanayi bölgeleri sıfır karbon olacak.
 

Daha doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilmiş formüller üretme, sürdürülebilir içerikler kullanma gibi konularda çalışmalarımız var. Bu kapsamda yeni bir çevresel programı hayata geçiriyoruz. Yeşile bağlılık sözü verdiğimiz Garnier Green Beauty programıyla güzellik sektörünün yönünü değiştirmeyi ve değişime öncülük etmeyi hedefliyoruz.


Uçtan uca sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hayata geçen Green Beauty girişimi, Garnier’in değer zincirinin her aşamasını, aşağıdaki alanlarda çevresel etkiyi azaltacak ve ortadan kaldıracak şekilde dönüştürmeyi amaçlıyor:

•    Plastik ve Paketleme:
-    2025 itibarıyla Garnier, ürünlerinin üretiminde hiç geri dönüştürülmemiş plastik kullanmadan her yıl 37.000 ton plastik tasarruf etmeyi* hedefliyor.
-    2025 itibarıyla tüm paketler ayrıca, yeniden kullanılabilir, geri dönüşümlü veya bozunabilir olacak.
•    Ürün ve Formül:
-    2022 itibarıyla tüm fabrika temelli ve yenilenebilir içerikler sürdürülebilir şekilde satın alınacak.
-    2025 itibarıyla Garnier’in yeni ürünlerinin %100’ü iyileştirilmiş çevresel profile sahip olacak.
•    Fabrikalar ve İmalat:
-    2025 itibarıyla karbon sanayi bölgeleri, yenilenebilir enerji kullanımı yoluyla sıfır karbon salınımı noktasına ulaşacak.
-    Sanayi bölgelerinin CO2 emisyonları hali hazırda %72** oranında düşürüldü.
•    Dayanışmaya Önem Veren Kaynak Seçimi:
-    2025 itibarıyla Garnier, Dayanışmaya Önem Veren Kaynak Seçimi programının bir parçası olarak dünya genelinde 800 topluluğu güçlendirmiş olacak.

 


Özellikle yeni dönemle beraber yeni içeriklerle zenginleştirilmiş formülleri tüketicimizle buluşturuyoruz. 2020’de yeni Hyaluronik Aloe ailemiz ve Garnier Men lansmanlarımızla tüketicilerimizi buluşturduk. Farklı içerikler ve ürünlerle güzellik ve bakım tutkunlarına yeni haberler vermeyi sürdüreceğiz. Garnier olarak önümüzdeki dönemde de tüketicinin severek kullandığı, güçlü bir marka olarak yolumuza devam edeceğiz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler