YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla şehir etkinlikleri: 8-15 Eylül

Şehrin Çocuk Hali sitesi, bayram haftasında bir müze sergisinden ailece yapılacak bir sanat çalışmasına çocuklarla yapılacak pek çok etkinlik öneriyor.

profil
BT Ekip
11.09.2016
Çocuklarla şehir etkinlikleri: 8-15 Eylül

Ailece Sanat: Bir Varmış Bir Yokmuş

Programın ilk bölümünde aileler, onlar için özel tasarlanmış imge kartlarını seçiyor ve renklendiriyor. Ardından bu kartları sıralayıp, imgelerin çağrışımlarıyla kendi masallarını üretiyorlar. Programın ikinci aşamasında ise aileler, müzenin sergi salonlarında renklendirdikleri imgelerin hangi sanat çalışmalarından esinlenilerek hazırlanmış olabileceğini tahmin ettikleri bir keşif oyununa çıkıyor. Çocuklar ve aileleri, bu keşif oyununda da sanat çalışmalarındaki imgeler dünyasında hayaller kurmaya ve masallar tasarlamaya devam ediyor. Bir Varmış Bir Yokmuş, sanat çalışmalarının incelenmesi ve yorumlanması ile tamamlanıyor.

http://www.istanbulmodern.org/

Kendi Çiftliğimi Kuruyorum Atölyesi

Atölyede çocuklar, ahşap ve dal parçalarını kullanarak kendi oyuncak hayvan çiftliklerini kuracaklar. Üstelik bu hayvanlar başka oyuncaklardan çok farklı ve benzersiz olacak. Eğitmen Deniz Doğruöz eşliğinde 3-12 yaş arasındaki çocuklar eğlenerek kendi çiftliğini kuracak.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Çanakkale Müzesi ve Fotoğrafları Sergisi

Birlik ve beraberliğin sembolü Çanakkale Savaşı'nı her yaştan insana anlatmak ve öğretmek üzere hazırlanan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum Alışveriş Merkezi'nde ziyarete açılacak. Müzede her yaştan insanın ilgisini çekecek bir bölüm mutlaka bulunuyor. Yetişkinler gerçek malzemelerin sessiz çığlığına kulak verirken, çocuklar ve gençler, özellikle dönemi yansıtan maketlere, oyunlara ve çizgi romanlara ilgi gösteriyorlar.

http://adanaoptimum.com/

‘Evvel Zaman İçinde’ Tiyatro Oyunu

Hayalbaz Oyun Atölyesi’nin hazırlayıp sunduğu  “Evvel Zaman İçinde” adlı tek kişilik müzikli oyunda çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz masallar, sürpriz dostlarla birlikte canlanmaya başlayacak. Katılım için Oyuncak Müzesini arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Küçük Oyuncakçılar Ahşap Zürafalar Yapıyor

Oyuncak Müzesi'ne geldiğinizde ilk olarak sizi sokaktaki zürafa heykelleri karışılar. Bu atölye çalışmasında ilk önce zürafa heykellerinin tarihe ışık tutan hikâyesi öğrenilecek, daha sonra çocuklar oyuncak zürafalarını kendi elleriyle zımparalayıp hayalleri ile renklendirecekler. Atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Önceki ve Sonraki
Haberler