YAŞAM - YEME - İÇME
Parti çilekleriyle yaza merhaba! Çilek ve Nutella! Her daim mutluluk veren ikili! Hem göze hem damağa şenlik... Birbirlerine inanılmaz yakışıyorlar. Çileğin ekşimsi tatlısının fındık aromalı kremayla uyumunu kesinlikle tecrübe etmelisiniz.
Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle veya sevgilinizle baş başa düzenlediğiniz evde geçecek bir hafta sonu için hazırlanabilecek en pratik ve en leziz tabak olsa gerek! Tek gereken biraz çilek, fındık kreması, fındık parçaları ve sevimli kürdanlar.

Çileği  farklı hallere büründürmeyi seviyorum.Kısacık sürede hazırlanan lezzet tabaklarını çok sevdiğimi biliyorsunuz. Hele mevsim çilek mevsimiyse yaratıcılık sınırsız oluyor.

Her tarifin olduğugibibunun da her ne kadar iki üç malzemesi olsa da püf noktası var! Bu tabağı servis etmeden en fazla 1 saat önceden hazırlamanız gerekiyor yoksa çileklerin parlaklıkları gidiyor, üzerleri kuruyor. Ve çileklerin sulanmaması için fındık parçalarını sunumdan hemen önce serpiştiriyoruz. 

Mutfakta vakit geçirmeye zamanınız yoksa ve akşama keyifli bir film gecesi planladıysanız bu ikiliden daha güzel bir tatlı seçeneği düşünemiyorum.

Keyifli hafta sonları diliyorum herkese! 

- Malzemeler: • 500 gr çilek (yıkanmış, kurulanmış ve ortadan ikiye kesilmiş)
• 300 gr nutella
• Havanda dövülmüş fındık parçaları


- Yapılışı: • Dilimlenmiş çilekleri iç yüzü dışarı bakacak şekilde tabağa dairesel şekilde yerleştirin

• Bir krema sıkma torbası veya çay kaşığı yardımıyla çileklerin ortalarına Nutella sıkın.

• Tam servisten önce üzerlerine fındık serpiştirin ve tadına varın.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler