YAŞAM - SEYAHAT Dünyanın en korku dolu otelleri Hazır Cadılar Bayramı gelmişken tüyler ürpertici bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? İşte dünyanın dört bir yanından korku hikayeleri ile dolu otelleri, bakalım buralarda kalmaya cesaretiniz var mı? 21 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
31.10.2018
Banner

Dalhousie Castle Hotel misafirleri merdivenlerinde ve binanın ana koridorunda bir kadının hayaletini gördüklerini söylüyor; daha ürküncü ise odalarda bir ürperme hissettiğini bildirenler bile var. Otelin bir de zindanı olduğunu hatırlatalım. 

Ünlü korku romanı yazarı Stephen King, yoğun kar yağışı nedeniyle The Stanley Hotel'de bir gece geçirmek zorunda kalmış. Otel öyle korkutucuymuş ki, mekan "The Shining" kitabının esin kaynağı olmuş. Misafirlerin sıkça anlattığı hikayeler arasında dördüncü katta duyulan çocuk kıkırdamaları var. Otel, Colorado eyaletinde bulunuyor. 

Ettington Park Hotel, "The Haunting" isimli korku filminde yer alan Viktoria devrinden kalma bir malikane; içinde birkaç hayalet görüldüğünden beri İngiltere'nin perili köşkler listesinde sık sık yer alıyor.

Bu kiralık daireler Paris'te, dünyanın en lanetli mezarlıklarından biri olan Père Lachaise mezarlığının çok yakınında bulunuyor. Mezarlıkta aralarında Édith Piaf, Oscar Wilde ve Jim Morrison'ın da bulunduğu 300 bin mezar ve anıt bulunuyor. Mezarları ziyaret edenler tüyler ürpertici hayaletler gördüklerini ve içlerinin nedensiz bir korkuyla dolduğunu söylüyor.

Bu otelde iki hayaletin yaşadığı söyleniyor. Bunların ilki, dinlenebileceği sessiz bir yer bulmak için binayı kolaçan eden İmparator Nero. İkincinin ise otelin ana kulesinde yıldırım çarptıktan sonra ölen bir simyacı olduğu söyleniyor. Otelde gecelik konaklama 500 liradan başlıyor. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler