MODA - ÜNLÜLER Kate Middleton'ın gelinlik tasarımı çalıntı mı? Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın Alexander McQueen imzalı ünlü gelinliği hala hafızalarımızda yerini koruyor. Bu ikonik gelinlik, 'tasarımı çalıntı' iddiasıyla tekrar gündemde. Tasarımcı Christine Kendall, İngiliz moda evine dava açtı. 44 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
26.04.2016
Banner
Getty Images Turkey

Alexander McQueen’in Kreatif Direktörü Sarah Burton tarafından özel olarak hazırlanan Kate Middleton’ın gelinliği beş yıl aradan sonra ‘çalıntı’ iddiasıyla gündemde.

Gelinlik tasarımcısı Christine Kendall,  düğünden önce tasarımlarından oluşan taslaklarını Cambridge Düşesi’ne sunduğunu daha sonra fikirlerinin Sarah Burton tarafından uygulandığını öne sürüyor. Kendall bu davanın Middleton’a değil, moda evine yönelik olduğunu da belirtiyor.

Alexander McQueen’den gelen açıklamada ise iddiaların asılsız olduğu ifade edildi. Moda evi, aynı kişinin düğünden 13 ay sonra da aynı iddiaları dile getirdiğini daha önce Christine Kendall adlı bir tasarımcıdan haberlerinin dahi olmadığını açıkladı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler