MODA - TRENDLER Podyumdan sokak stiline: Korseler 19. yüzyılın en yaygın kullanılan parçalarından olan ve bir dönem tıbbi zorunluluk olarak bile kadınlara giydirilen korse günümüz modasında ise yalnız kırmızı halıların ve özel davetlerin değil sokak stilinin bile en trend parçaları haline geldi. 10 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
02.11.2016
Banner
Getty Images Turkey

Özellikle uzun gömleklerle ve dökümlü şifon elbiselerle giyilerek ön plana çıkarılan bu parça şimdilerde adeta vazgeçilmezler arasına girdi.

Bir zamanlar bel oyuntusunu ortaya çıkarmak ve özellikle düz kesim inen parçaları daha şık göstermek için üretilen ve popülerleşen kalın, tokalı/tokasız bel kemerlerini hatırlıyorsunuz değil mi? Bel kemerlerine form olarak benzeyen korselerin de kısa ya da daha kalın farklı çeşitleri mevcut. Eğer siz kalın ve göğüs altından kalçaya kadar olanlarla rahat edemezseniz daha kalın kemer benzeri olanları değerlendirebilirsiniz.

Özellikle bot ve çizme kombinleri ile daha cool ve grunge benzeri bir stil yaratabilirsiniz. Daha kalın parçaların üstüne giymektense daha ince kumaş parçalarla kullanırsanız sizi gereğinden fazla kalın da gösteremeyecektir. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler