MODA - TRENDLER Paris Haute Couture Haftası'ndan geride kalanlar Haute Couture Haftası’nı geride bırakmanın ardından sizler için defilelerden derlediğimiz görsellerle yeni sezona dair ipuçları taşıyan trend raporu hazırladık. 8 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
01.02.2016
Banner
Her sezon ya da geçiş döneminde olduğu gibi bu Couture Haftası’nda da tasarımcıların ortaklaşa üzerine eğildiği ve öne çıkardığı bazı detaylar vardı.

Zuhair Murad’ın önden arkaya uzayan asimetrik eteklerinde bu sezon karşılaştığımız bu trend özellikle Alexandre Vauthier koleksiyonunun ana parçalarından biriydi. Hemen hemen her tasarımda yoğun bir şekilde kullanılmış. Versace’nin sarmal detaylı tasarımlarında da asimetrik kesimler göze çarpıyordu.

Haute Couture defilelerinde de tıpkı Resort koleksiyonlarında olduğu gibi sezonun öne çıkan kumaş tipinin şifon olduğunu görüyoruz. Uçuşan hafif kumaşlar ile sokaklarda bir masal yaşamaya hazır moda dünyası. Valentino bu sezon bunun en büyük örneklerinden…

Genişliği daha kısa tutularak kat kat yapılan etekler Haute Couture ile zirvesini yaşadı desek abartmış olmayız. Özellikle Armani ve Chanel bunun en büyük örneklerinden. Resort koleksiyonları ile başlayan etek ucu volanların yükselişi de hala sürmekte. Christian Dior’da buna benzer parçaların en feminen ve net çizgisine rastladık.

Resort koleksiyonlarının görücüye çıktığı günden beri en beğenilen yeniliklerden biri açık omuz detaylı tasarımlar oldu. Christian Dior Couture koleksiyonunda bunu çok iyi işleyen markalardan. Ayrıca açık omuzlar, asimetrik kesim detaylarını Vauthier defilesinde de sıkça gördük. Önümüzdeki sezon omuz detaylı parçalara dolaplarda yer açmakta fayda var.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler