EĞLENCE - TRENDLER Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (8-14 Mayıs) Bu hafta sizler için müzik, lezzet ve eğlence dolu etkinlikleri derledik. Önermesi bizden deneyimlemesi sizden! 22 PAYLAŞIM
profil
Mina Karanis
08.05.2017
Banner

Zorlu PSM Caz Festivali geçtiğimiz günlerde başladı! Okay Temiz’in Türk folklörü ve sufi müziğinden esinlenerek yarattığı Oriental Wind’i dinlemek isterseniz 8 Mayıs Pazartesi saat 21:00’de Drama Sahnesi’nde.

Bilet: Tam 70-50TL/ Öğrenci 56-40TL

Sanat tarihinin yaratıcı isimlerinden biri olan Roger Ballen’ın “ballenesk” olarak nitelendirdiği kendine özgü fotoğraf tekniği İstanbul Modern Fotoğraf Bölümü Yöneticisi Merve Ünsal tarafından 9 Mayıs Salı saat 18:30’da ele alınacak, söyleşi İstanbul Modern’de gerçekleştirilecek.

Son zamanlarda “Naked Cake” terimini çok duymaya başladık. Peki nedir bu naked cake ? Aşırı süslü pastalardan kaçış, daha minimal ve yalın detayların seçildiği pastalar diyebiliriz özetle. Özet yetmez bende yapmak istiyorum diyorsanız, MSA’da 10 Mayıs Çarşamba günü saat:10:00’da yaklaşık 5 saat sürecek “Naked Cake” atölyesi gerçekleştirilecek. Farklı tekniklerle pandispanya yapımından, krema hazırlığında, süslemeye her detaya yer verilecek.

Bilet: 260TL

Kendi şehrinde turist ol. Fener Rum Patrikhanesi’nden Balat’a tarih dolu bir gün geçir. Antonia Turizm’in düzenlediği Fener Balat Kültür Turu ile İstanbul’un hiç tanımadığınız yönleri ile tanışacaksınız.

Buluşma Yeri ve Saati: Kadir Has Ünv. Rezan Has Müzesi Önü/Saat 09:30 Bilet:135TL

Ünlü italyan piyano virtüözü Paolo Restani, 12 Mayıs’ta İstanbul Resitalleri’nde  Sakıp Sabanzı Müzesi the Seed’de 20:00'de sahne alacak. Bilet fiyatları 100TL’den başlıyor.

Havaların güzelleşmesi ile açık hava sporlarını sıklaştırma zamanı da geldi! Boğazın mavisinin eşliğinde yoga dersleri, mayıs ayı boyunca Sait Halim Paşa Yalısı’nda olacak. Dersler saat 09:00’da başlıyor.

Anneler günün’nde annenize farklı bir hediye vermek isterseniz, size önerim D.ream Akademi’nin düzenleyeceği “Anneme Sürpriz” workshop etkinliği. 14 Mayıs Pazar saat 11:00’de D.ream Akademi’de gerçekleşecek. Bilet:150TL

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler