EĞLENCE - TRENDLER Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (14-20 Ağustos) Haftanın en eğlenceli ve farklı aktiviteleri Mina Karanis'in etkinlik rehberinde yazıyor. 26 PAYLAŞIM
profil
Mina Karanis
14.08.2017
Banner

Korku filmi sevenlerin dört gözle beklediği “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” bu Cuma günü vizyona giriyor. 2014 yılında izlediğimiz “Annabelle” filminin ikinci ve olayın başlangıcını anlatan film, korku filmlerinin vazgeçilmez öğesi oyuncak bebekleri konu alıyor.

Bir süredir İstanbul’da lezzetli sufle arayışına girdim. Genelde her restoranın menüsünde sufle yer alıyor. Ancak kimisi hazır, kimisi çok şekerli, kimisinin kakao oranı fazla yüksek... Eminim benim gibi canı sufle çeken birçok okuyucu vardı. Bu nedenle en iyi sufle sıralamamı sizlerle paylaşmak istedim. Listemin başında Brunelle geliyor. Fransız ve İtalyan ağırlıklı yemeklerinden sonra mutlaka suflesini denemelisiniz. İkinci olarak balık ve mezeye modern bir bakış açısı getiren Park Fora geliyor. Yemekleri çok lezzetli ne yapıp edip sufleye de midenizde yer bakın. Üçüncü olarak Big Chefs’in her tatlısı birbirinden lezzetli ama suflesi ayrı bir lezzet.

Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen Morning Jazz Sessions’ta bu hafta “Bilge Günaydın Trio” var. Ünlü piyanist Bilge Günaydın’ın ilk kez Tamirane sahnesinde gerçekleştirileceği müzikal ziyafete bas ve davul enstrümanları da eşlik edecek. (20 Ağustos Pazar – 15:00/ Ücretsiz Etkinlik)

“İstanbul Kite Festival” 12-20 Ağustos tarihlerinde İstanbul Kilyos Tırmata Beach’te gerçekleştirilecek. Festivalde yarışların yanı sıra medya partneri Kral Pop Radyo DJ’lerinin performansları ve gün batımı partileri yer alacak. 

Milyonlarca kullanıcının ev, mobil ve WI-FI üzerinden kullandığı internet, zaman zaman çok yavaşlayabiliyor. İnternet hızını ölçebilen birçok iOS ve Android uygulaması  var. Bunlardan en başarılısı her işletim sisteminin hızını ölçmenizi sağlayan Netflix’in Fast.com. Özellikle bir dosya indirirken ya da çevrimiçi film izlerken internet hızını bilmek sizin için yararlı olacak.        

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler