MODA - TRENDLER 2018'in gözlük trendleri Gigi Hadid, Beyonce ve Rihanna gibi bu sezon birçok ünlüde gördüğümüz gözlük modelleri nostaljik esintisiyle sezonun trendleri arasında yer alıyor. İşte bu sezon öne çıkan modeller... 35 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
20.04.2018
Banner

Kedi gözü retro gözlükler ince ve daha keskin yapılarıyla daha kadınsı ve sert bir stil sergiliyor. Elmacık kemikleriniz belirgin ise bu gözlük yüzünüzde oldukça uyumlu duracaktır. Kalp yüzü dediğimiz elmacık kemiklerini ön planda tutan üçgen yüz tipine sahip olan kadınlar kedi gözü gözlüklerle asil bir hava elde edebilirler. Bu gözlükler sayesinde göz çevreniz daha küçük ve elmacık kemikleriniz daha belirgin duracaktır.

 

Eğer kemikli ve üçgen bir yüz şekline sahipseniz oval çerçeveli gözlükler tercih etmelisiniz. Üçgen yüz şekilleri geniş alın bölgesi ve ince çene kısmıyla dikkat çeker. Oval çerçeveli gözlükler kedi gözü gözlükler gibi yukarı doğru sivrileştiğinden yüzünüzle daha uyumlu olacaktır. Çeneniz bu sayede daha uzun duracaktır.

 

Yuvarlak gözlükler, kare bir yüz şekline sahipseniz yüzünüzde oldukça güzel oturacaktır. Bu tip gözlükler keskin yüz hatlarınızı yuvarlak şekliyle yumuşatırken, yüzünüzün daha minyon durmasını sağlayacaktır. Bu sayede sert ve maskülen duruşunuza daha kadınsı bir hava verebilirsiniz.

 

Oval Retro gözlükler kemikli ve dikdörtgen yüz tipi için en uygun gözlük şeklidir. Bu gözlükler yuvarlak kesimiyle daha yumuşak duracaktır ve yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatacaktır. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler