MODA - TRENDLER 2017'de terk edilmesi gereken trendler 2017’ye yepyeni ve umut ve dileklerimizle hazırlanırken 2016’da geride bırakmak istediğimiz birçok şey var. Bu kez ekipçe eğlenceli bir liste hazırladık ve 2016’da bırakılması gereken moda trendlerini belirledik. Dikkat! Bu trendleri 2017’de görmek istemiyoruz! 37 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
29.12.2016
Banner

“90'larda moda olan ve iki sezon önce yeniden canlanan kadife parçalar bence bu kış miladını doldurdu. Aksesuarlara da göz diken kadifeye hele ki chokerlar’da hiç tahammülüm yok! Çok basit duruyor.”

“Özellikle kuş figürü bu sezon gömlekten elbiseye kazağa kadar pek çok parçada karşımıza çıkan bir trend oldu. Hala Gucci ve Alessandro Michele bize iyi ki hayvan figürlerinin modadaki sarsıcı gücünü gösterdi desem de bazı markaların bunu doğru bir şekilde kullanamadığı kanısındayım. Beyaz bir gömleğin üstünde uçuşan bir sürü kuş figürü artık bana aylar öncesi kadar cazip gelmiyor.” 

“Bence 2016'da bırakmamız gereken trendlerden biri de elbise içine giyilen tişörtler.... İnce askılı elbiselerin altından çıkan kısa kollu tişörtleri hiçbir mevsimle bağdaştıramıyorum. Geçtiğimiz yılda bolca kullanılan ve süresini doldurduğunu düşündüğüm bu trend 2016'nın tozlu raflarına kaldırılırsa çok mutlu olacağım.”

“Eskiden banyo terliği olarak anılan plastik terliklerin içine beyaz çorap giyilmesi ve bunun günlük stile uyarlanması artık bitsin lütfen.”

“Güneşin yüzünü göstermeye başladığı ilkbahar/yaz sezonunda, güneşle doğru orantılı olarak omuzlar da açılmaya başladı. İlk başlarda masum ve taze bir trendken o kadar çok görmeye başladık ki çok çabuk eskittik.  Umarım 2017’de tek bir parça bile görmem."

“Güle güle dememiz gereken trendin başında renkli saçların geldiğini düşünüyorum! Özellikle genç kızların saçlarını gri, pembe, yeşil ve mavi gibi renklere tamamen boyatması bu sene miladını fazlasıyla doldurdu. Renkli saçlara elveda diyerek doğal saç tonlarına dönmemizin bence tam sırası.”

“Artık yama-patch modasına hoşça kal demek istiyorum. Kotlarda, çantalarda hatta ayakkabılarda görmekten sıkıldığım bir trend oldu bu sene.”

“Ben Birkenstock’lar hariç her türlü terlik modasının bitmesini istiyorum. Eşofman, şık takımlar, elbiseler olsun hemen hemen her şeyin altına tercih edildiğini gördük bu sene ama bence hiçbir estetik yanı yok. Özellikle Gucci’nin iç tüylü damat terliğini andıran modeli umarım 2017’de daha fazla karşımıza çıkmaz.”

“Kızlı erkekli herkesin burnuna taktığı hızma, halka, piercing ve benzeri aksesuarlar artık lütfen bitsin. Her geçen gün daha çok doğallığa, sadeliğe döndüğümüz; ağır makyaj ve aksesuarlardan uzaklaştığımız şu dönemlerde duru ve yalın bir görünüm Noel Baba’dan 2017 dileğim.”

“2016'da bırakmamız gereken trendlerin başında kazaklarda, bodysuitlerde ve tişörtlerde gördüğümüz önü zikzak iplerle bağlı aşırı dekolteli parçalar. Hem çok basit hem de çok gereksiz buluyorum. 2016 ile beraber bu trende hoşça kalın diyorum.”

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler