YAŞAM - YEME - İÇME

Pancarlı pembe pankek

Hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi pankekleri bir de birazcık pancar katkısıyla hayal edin! Ya da hayal etmenin ötesinde hemen mutfağa girip en sevdiklerinizi renkleriyle şaşırtın. Özellikle çocuklarınızın bayılacağına eminim!

Pancarlı pembe pankek
Pancarlı pembe pankek
Ben elimde olan pancar tozu ile pişirdim bu defa. Doğal gıda boyası arayanlar için şiddetle tavsiye ediyorum! Soft pembe olmasını tercih ettiğim için bu kez az ekledim ama daha fazlasıyla kıpkırmızı bir renk elde edebilirsiniz. Tüm 'red velvet' tariflerim için doğal çözüm arayanlara öneririm.

Hem sağlıklı hem leziz ikisi bir arada oldu mu favorim! Ve pankeklere tattan ziyade renk verme işlevi olan pancarı çocuklarınıza ve sevmeyenlere yedirebilmenin en tatlı yolu. Kahvaltılarınızda veya ara öğünlerde mevsimin gözdesi olacak kadar pamuksu…

Akçaağaç şurubum bu kez yoktu ama sanırım bu yumuşacık pankeklere en çok o yakışıyor. Bulabiliyorsanız bir parça tereyağ ve akçaağaç şurubuyla lezzetlerine doyabilmek ne mümkün! Yoksa da en sevdiğiniz reçelle bir deneyin, damak tadınız size yol gösterici olacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler