YAŞAM - YEME - İÇME

Light mini top kekler

Ağızda adeta eriyen bu mini lezzetler tam bir hafta sonu tarifi, ara öğün seçeneği, tatlı krizlerinin dermanı, çocuklarınız için tercih edebileceğiniz masum top kekler… Mutlaka pişirin, paylaşın, tadın, mutlu olun.

Light mini top kekler
Light mini top kekler
Yaz yaklaşırken daha ideal bir tatlı kaçamağı düşünülemez. Öyle bir tatlı düşünün ki yerken kendinizi suçlu hissettirmesin. İçi nemli ıslak ıslak mini kekler… Adeti sadece 100 kalori, yağsız, şekersiz ve müthiş bir lezzet deposu!

Bu mini lezzetleri blender veya mutfak robotu kullanarak yapıyoruz. Hazırlaması çok kolay. Tüm malzemeleri blenderın içine atıyoruz, pürüzsüz olana kadar çekiyoruz ve mini muffin kalıplarına döküp pişiriyoruz, hepsi bu kadar… Hazırlaması 5 dakika bile sürmüyor, pişirmesi ise 8 dakika… Toplamda 13 dakikada şahane, light, yumuşacık kekler elde ediyorsunuz.  Kullanacağınız muzla alakalı bir bilgi vermem gerekirse; ne kadar olgunlaşmış muz kullanırsanız daha şekerli ve daha muz tadı aldığınız muffinler elde edeceksiniz. Ve şunu da eklemek isterim ki; pişirdiğiniz günün devamında çok daha lezzetli oluyorlar, tatları oturuyor. 

Not: Büyük muffin kalıplarında pişirecekseniz pişme süresini x2 arttırmayı unutmayın. 


Önceki ve Sonraki
Haberler