YAŞAM - TEKNOLOJİ

iPhone SE'nin özellikleri ve fiyatı

Apple, yeni iPhone SE ve iPad modellerini Kaliforniya’da düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Lansmanda öne çıkan ürün ise güçlü özellikleri, küçük boyutu ve uygun fiyatıyla akıllı telefon piyasasının yeni rakipi iPhone SE modeli oldu.

profil
BT Ekip
22.03.2016
iPhone SE'nin özellikleri ve fiyatı

Apple, yeni iPhone ve iPad modellerini tanıttı.

iPhone 6 serisiyle daha büyük boyutlarda telefon üreten Apple, bu kez ‘küçük telefonlardan’ vazgeçemeyenleri düşünerek iPhone SE modelini tasarladı.

iPhone SE’nin özellikleri neler?

4 inç’lik ekrana sahip iPhone SE, iPhone 5 serisini andırıyor. Ancak A9 işlemcisi, 12 megapiksel kamerasıyla iPhone 6 serisi kadar güçlü özellikler taşıyor. ‘Selfie’den vazgeçemeyenler için ise ön kamerada da flaş bulunuyor.

iPhone SE’nin Türkiye’deki satış fiyatı 16 GB’lık model için 1999 lira, 64 GB’lık model için ise 2399 lira olarak belirlendi. Yeni iPhone roze altın dahil 4 farklı renkte satışta olacak.

Yeni nesil iPad Pro

Apple aynı etkinlikte yeni iPad Pro modelini de tanıttı. Bir önceki modeline göre küçülen iPad Pro’nun yeni ekran boyutu 9.2 inç olarak belirlendi.  Yeni nesil iPad Pro’da A9 işlemci ve 4 adet hoparlör bulunuyor.

Apple'ın beklenilenin aksine yeni iWatch modellerini tanıtmadı. Bunun yerine yeni 'ilkbahar' sezonu için kayış modelleri tanıtıldı ve bir önceki iWatch modelinde 50 dolarlık bir fiyat indirimi olduğu açıklandı.

Önceki ve Sonraki
Haberler