YAŞAM - TEKNOLOJİ

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın özellikleri neler?

Apple, merakla beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıttı. Suya dayanıklı olan modeller, çift arka kamera seçeneği ve kulaklık girişinin tamamen ortadan kaldırılmasıyla dikkat çekiyor.

profil
BT Ekip
08.09.2016
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın özellikleri neler?

Apple, yeni iPhone ve Apple Watch modellerini tanıttı.

Boyut olarak 6S modelindeki  4.7 inç ekranı koruyan yeni iPhone 7 ve 7 Plus’ta ekran yüzde 25 daha parlak. İşte merakla beklenen yeni telefonların öne çıkan özellikleri:

Kamera

iPhone 7 Plus çift arka kameraya sahip. iPhone 7’de ise bu sayı tek oldu. Kameraların çözünürlüğü bir önceki modelde olduğu gibi 12 megapiksel ancak optik imaj sabitleyici özelliği ile daha düşük ışıkta daha kaliteli fotoğraf çekecek.

iPhone 7 Plus’taki çift arka kameranın biri geniş açı diğeri ise telefoto lensi olarak açıklandı. Cihaz, en iyi fotoğrafları çekebilmek için hangi lensi kullanması gerektiğine kendisi karar veriyor.

Ön kamera ise 7 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Suya dayanıklı

Her iki model de suya ve toza karşı dayanıklı. Ancak dikkat ‘su geçirmez’ anlamına gelmiyor!

Kulaklık girişine veda

Yeni iPhone modellerinde en çarpıcı özellik kulaklık çıkışının ortadan kalkması oldu. Bu özelliğin geleceğine birçok teknoloji blogu yer vermişti. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta veri ve ses akışı Lightning portu üzerinden sağlanacak.

‘AirPods’ dönemi

Apple, bu noktada yeni kablosuz kulaklık modeli ‘AirPods’ u tanıttı. Kulaklığın ABD fiyatı 159 dolar. Kulaklıklar 15 dakikalık şarj süresiyle 3 saat boyunca çalışabiliyor.

Diğer özellikler

2GB RAM ile yoluna devam eden yeni modellerde bu kez A10 işlemcisi bulunuyor. Apple, aynı zaman yeni modellerin bugüne kadarki en iyi pil ömrüne sahip olduğunu belirtti.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 32 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleri ile raflardaki yerini alacak.

ABD’de iPhone 7 649 dolar, iPhone 7 Plus ise 749 dolardan başlayacak fiyatlarla satışa sunulacak.

Renkler arasında siyah, simsiyah (Jet Black), roze altın, altın ve gümüş  bulunuyor.

Apple Watch

Lansmanda tanıtılan yeni Apple Watch, 50 m etreye kadar su geçirmez özelliği ile dikkat çekiyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler