YAŞAM - TEKNOLOJİ

GIF yapmak için en süper uygulamalar

Her geçen gün popülaritesi artan ve artık videodan daha sık gördüğümüz GIF’leri severek sosyal medya hesaplarında paylaşıyor, fakat kendiniz nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Artık “paylaştığım GIF’ler bana ait olsun” veya “artık emoji yerine GIF kullanmak istiyorum” diyorsanız, bunun için tasarlanmış en güzel uygulamalarla karşınızdayız.

profil
BT Ekip
06.06.2016
GIF yapmak için en süper uygulamalar
En iyi 5 GIF uygulaması

2013’te kurulduğundan beri en güzel GIF’lerin yapımcısı olan GIPHY, artık kendi GIF’lerinizi yapmanıza da yardım ediyor. Kullanıcı dostu bu uygulama, uzun süreli GIF’ler yapmanıza ve GIF’inizi sadece tek bir tıklamayla başa sarmanıza olanak tanıyor. GIPHY, GIF’inizin üzerine uygulayabileceğiniz çeşit çeşit filtreleri ve efektleriyle kolaylıkla kullanabileceğiniz ve çok eğlenceli bir uygulama. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda GifGrabber ile birleşerek kullanıcılarına yeni bir fırsat daha tanıyor. Yeni özellikle istediğiniz herhangi bir videodan da GIF oluşturabilirsiniz.

GIF yapmak için en süper uygulamalar

Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen Boomerang, Instagram’ın kendi uygulaması. Teknik olarak GIF yapmasa da, arka arkaya çektiği bir sürü fotoğrafı bir birine ekleyerek GIF şeklinde bir görüntü oluşturuyor. Alıştığımız GIF  uygulamalarından farklı olması, daha kolay ve keyifli bir seçenek sağlıyor. Gittikçe daha da sık göreceğimize eminiz.

GIF yapmak için en süper uygulamalar

Bu uygulama, kullanıcılarını dijital dünyanın renkli yüzünü keşfetmeye çağırıyor. Arka fonunuzu yeşil ayarlayarak istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz bu uygulama, yeni yeni keşfedilmeye başlanıyor. Çektiğiniz fotoğrafları müziklerle eş zamanlayarak animasyon gibi GIF’ler oluşturabilirsiniz. Çekiminizi yaptıktan sonra ekranı yana kaydırarak değişik filtrelerin tadını çıkarabilirsiniz.

GIF yapmak için en süper uygulamalar

GIFyourself, çektiğiniz selfie’leri önceden yapılmış GIF’lere eklemenizi sağlıyor. Kolayca kullanabileceğiniz bu uygulama, size istediğiniz sosyal medyada paylaşım olanağı da sunuyor. Beğendiğiniz GIF’lerde keşke kendi yüzüm olsaydı diyorsanız bu ücretsiz uygulamayı denemelisiniz.

GIF yapmak için en süper uygulamalar

Ultra Text, GIF’lerle mesajlaşmak isteyen insanlar için harika bir çözüm. Çünkü  uygulama istediğiniz her hangi bir mesajı GIF’e çevirebiliyor. Birçok yazı türü, sticker’ları ve renkleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca, Facebook Messenger ile de bağlantılı olan bu uygulama, Messenger’ınızdan da istediğiniz GIF’i mesaj olarak yazmanıza olanak sağlıyor. Emojilere elveda deyip GIF’lerle mesajlaşmak yeni bir trend yaratabilir.

GIF yapmak için en süper uygulamalar
Önceki ve Sonraki
Haberler