YAŞAM - SEYAHAT Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri Üniversite öğrencileri için final dönemi yavaş yavaş sona eriyor. İlk ve ortaöğrenimler ise bu Cuma karne heyacanını yaşayacak. Güzel bir sömestr tatilini hepimiz hak ettik. Peki nereye gitsek? Bu sorunuzun cevabını Mina Karanis yanıtlıyor.
profil
Mina Karanis
18.01.2017
Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri

Erciyes’te Türkiye’nin en uzun telesiyej hizmetlerinden biri bulunuyor. Özellikle profesyonel kayakçılar için uzun ve geniş keyifli pistlere sahip. Son yıllarda otel yönünden de çok gelişti. Magna Pivot, Mirada Del Lago, Ramada Resort Erciyes gibi birbirinden şık otellere sahip. Kayseri’ye olan yakınlığından ötürü, sucuk ekmeğin ve mantının en lezzetlisini de yeme şansınız olacak. Hava Uludağ ve Kartalkaya ile karşılaştırıldığında daha soğuk olabiliyor. Erciyes Kayak Merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kayserierciyes.com.tr websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri

Türkiye’nin en yüksek şehri olan Erzurum, bu özelliğiyle yılın 6 ayı kayak için uygun bir hale geliyor. 10 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift ve 2 gondol hizmeti sunuyor. Gondol lift ile en yüksek noktası olan Ejder Tepesi’ne ulaşabiliyorsunuz. Palandöken’de sezon Kasım ayından Nisan ayına kadar devam ediyor. Bölgede Sway Hotels ve Polat Erzurum Resort Hotel, Palan Ski&Convention Resort Hotel gibi birçok otel seçeneğiniz bulunuyor. Palandokenkayakmerkezi.com websitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri

Bulgaristan’da yer alan Bansko, kayak pistleri ve uygun fiyatlarıyla Avrupa’da ün salmış şehirlerden biri. İlk olarak giriş için geçerli Schengen vizesine sahip olmanız gerek. Yunanistan üzerinden arabayla gitmek uçakla gitmekten daha kolay ve daha kısa bile sürüyor diyebiliriz. (Özel araç ile yurtdışına çıkmak için neler yapmanız gerektiğine önceden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.) Çünkü uçakla da önce Sofya’ya oradan arabayla 2.5saatte Bansko’ya yolculuk ediyorsunuz. Regnum Bansko Apart Hotel ve Mountain View Aparthotel gibi her bütçeye uygun birçok otel var. Bu arada Bansko’daki turistler kendi aralarında ski pass ticareti yaratmışlar, öğlen Gondol mevkiinde yarım günlük ski passlarını almak isteyenlere satıyorlar. 

Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri

Kayağın yanında Happy Hour, gece hayatı, eğlence de olsun diyorsanız, Kartalkaya tam size göre. Uzun pistlere alışkınsanız pistler biraz kısa gelebilir. Onun dışında doğası, otelleri ve restoranlarıyla çok güzel bir yer. Kayaklarını çıkarıp, Kaya Palazzo’da ‘happy hour’da güne devam etmenin keyfi bir ayrı oluyor. Kartalkaya lüks arayanlar için de en doğru yerlerden biri Golden Key ve Kaya Palazzo Otelleri en görkemli otellerinden.

Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri

Davraz, Isparta’ya 26 km yani yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunuyor. Amatör ve profesyonel olmak üzere 12 piste sahip. Pistlere en yakın olan otel Çobanisa’da bulunuyor, Sirene Davraz Hotel; otel aynı zamanda kayak okulu hizmeti de sunuyor. Farklı pistler deneyimleyip doğayla baş başa bir tatil geçirmek için çok güzel bir yer. Davrazkayakmerkezi.org websitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sömestr tatili için en eğlenceli 5 öneri
Önceki ve Sonraki
Haberler