YAŞAM - SEYAHAT Los Angeles’ta yapmanız gereken 10 şey Los Angeles’a tatile gittiğinizde klasik bir turist gibi davranmak yerine değişik ve havalı bir şeyler yapmak isterseniz aşağıdaki önerilerime kulak verin, pişman olmayacaksınız!
profil
Billur Somer
10.01.2016
Los Angeles’ta yapmanız gereken 10 şey
Sörfçülerle dolu upuzun kumsalları, dünyanın en pahalı markalarına ev sahipliği yapan mağazaları, markette alışveriş yaparken yanınızdan geçen dünyaca ünlü starlarıyla Los Angeles hepimizin hayallerini süslüyor. Yolunuz düştüğünde yabancılık çekmemeniz için en havalı adresler burada.

ABBOT KINNEY BOULEVARD 

Los Angeles'ın belki de en cool caddesi. Üzerinde birçok restoran, bar ve mağazayı barındıran bu caddenin en meşhur restoranı Gjelina, kokteyl için ise The Other Room'u ziyaret edebilirsiniz. Tabii ki caddeyi boydan boya dolaşarak, Tom's ayakkabı markasının açtığı kahveciyi, Pinterest'de ikonlaşan The Piece Collective isimli dekorasyon mağazasını ve sattığı ürünlerden çok tasarımıyla gönlümde that kuranVinyl'igörmelisiniz.

THE GETTY VILLA

Harika bir manzaraya sahip olmasına rağmen sınırlı sayıda sanat eseri​ne ev sahipliği yapan vebeni hayal kırıklığına uğratan Getty Müzesi'ni gezmek yerine, Los Angeles'ın kuzey tarafında  bulunan, Los Angeles'a büyük katkılarda bulunmuş ve adını sıkça duyacağınız J. Paul Getty'nin evi The Getty Villa'yı gezmek çok daha cezbedici. 

VENICE BEACH

Son zamanlarda California'nın en turistik ve çılgın yerlerinden biri olan Venice Beach'de yoldan gelen geçen değişik görünümlü insanları seyretmek yerine, sokaklarda kaybolup duvarlardaki muhteşem sanat eseri tadındaki graffiti ve resimleri incelemek gerek. Dinlenmek için ise akşam üstü Hotel Erwin'in terasında soğuk bir içecek harika olur. 1905'de Venedik'ten esinlenilerek yapılan ve Venice Beach'e adını veren Venice Canals'da da dolaşmayı unutmayın!

URBAN LIGHT

Los Angeles County Museum of Art'ın girişinde yer alan ve birçok filmde de yer alan, Chris Burden'ın Urban Light isimli eserini ziyaret etmek ve mutlaka fotoğraf çekmekgerek. Instagram için harika bir kare olacak! 

GRIFFITH PARK

Los Angeles'ta son zamanlarda en çok yapılan spor aktivitesi hiking yani doğa yürüyüşü. Havanın hep güzel olması sebebiyle tercih edilen açık havada yürüyüş için, muhteşem manzarası nedeniyle 50 milden fazla yürüyüş parkuruna sahip Griffith Park’ı tercihedebilirsiniz. Yürüyüş sonrasında da Griffith Observatory'ı ziyaret etmeyi unutmayın.

ORIGINAL FARMERS MARKET

The Grove isimli alışveriş merkezinde alışveriş yapmak yerine, 1934 yılında kurulmuş olan Original Farmers Market kısmında dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş satıcılardan aldığınız muhteşem lezzetleri tatmak kesinlikle daha ilginç.

BAR MARMONT

Muhteşem bir dekor ve etrafınızdaki Hollywood starları ile Chateau Marmont'un içinde unutulmaz bir kokteyl içmek hala çok havalı!

MELROSE AVENUE

Hiçbir cazibesi kalmayan devasa alışveriş merkezleri yerine, Melrose Avenue'de ismini daha once duymadığınız ancak muhtemelen yakında çok ünlü olacak markaların mağazalarında alışveriş yapmaya ne dersiniz? Molalarda da muhteşem kahveler cabası.  

BEVERLY WILLSHIRE HOTEL

Modası hiç geçmeyecek bir Los Angeles geleneği, Rodeo Drive'ın ucundaki Beverly Willshire Hotel'de oturup bir şeyler içmek ve Pretty Woman'ın bu otelde çekildiğini hatırlayarak gülümsemek. Ah Julia Roberts ve Richard Gere!

 

Önceki ve Sonraki
Haberler