YAŞAM - KEŞİF

Pazar kahvaltısına yeni bir adres

Pazar sabahının vazgeçilmezi güzel bir kahvaltıdır. Yeldeğirmeni’ndeki Rucio Cafe hem lezzetleri hem de sıcacık ortamıyla dikkat çekiyor.

Pazar kahvaltısına yeni bir adres
İstanbul’da mahalle sakinliğini ve samimiliğini koruyan Yeldeğirmeni, keyifle gezdiğim, sokaklarında bolca fotoğraf çektiğim ve çok sevdiğim semtlerin başında geliyor. Yazılı ve bol resimli duvarları, konser salonu olarak kullanılan mimarisine hayran kalacağınız kilisesi ve sevimli kafeleriyle güzel bir hafta sonu geçirmek için en doğru adreslerden biri.

Yöresel peynirler, domates salatası, Kaş’ın yeşil zeytinleri, Trabzon tereyağı, ev yapımı enfes reçeller, bal-kaymak, çifte kavrulmuş tahin ve keçiboynuzu pekmezi, ezine peynirli cevizli Girit ezmesi ile harika bir kahvaltı size bekliyor.

Yeldeğirmeni Fırını’nın tazecik ekmek ve simitleri de bu kahvaltıya eklenince, Pazar keyfinin hakkını veriyorsunuz. Yumurta tercih edenler için ise, taze köy yumurtasından yapılan omlet ve krep çeşitleri mutlaka denenmeli özellikle otlu beyaz peynirli omlet favorim oldu.

Bu güzel kahvaltının sonrasında üzerine de bir kahve içerek, ara sokakları gezmeye devam edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler