YAŞAM - KEŞİF

Limon'da kahvaltı keyfi

Bodrum’da gün batımının en güzel izlendiği adreslerin başında gelen Limon Gümüşlük, yemyeşil bahçesiyle kahvaltının en keyifli adreslerinin başında geliyor.

Limon'da kahvaltı keyfi
Seramikçilere, ev yapımı reçellere ve mis gibi limonlara bakarak Limon’un keyifli yolundan aşağıya bahçeye indiğinizde, samimi dekorasyonu sayesinde kendinizi evinizde kahvaltı yapıyormuş gibi rahat hissedeceksiniz.

Bir yanda kuş cıvıltılarıyla yeşile doyarken diğer taraftan lezzetli bir kahvaltı sizi bekliyor. 2 kişilik olan Limon Kahvaltı kesinlikle söylenmesi gerekenlerin başında geliyor.  Tuzlulardan başlamak gerekirse bol peynir seçeneği sunan, beyaz peynir, kaşar peyniri, kızarmış hellim peyniri ve tulum peyniri gibi birden fazla seçenek mevcut.

Limon’da Kahvaltının yıldızı en sevdiğim ev yapımı domatesli biberli sos, acuka, üzeri yoğurtlu kızarmış biber de kahvaltının yıldızlarından. Ev yapımı mandalina, ayva ve incir reçeli, bal-kaymak, karadutlu lor da tatlı seçenekler arasında. Pişinin de dahil olduğu oldukça doyurucu bu kahvaltının yanına ek olarak bir şeyler almak isterseniz, tavsiyem Limon’un spesiyallerinden otlu omlet ve Limon böreği olacaktır.

Rahat koltuklar, güzel bir manzara ve lezzetli bir kahvaltı bir araya gelince Limon’da pazar günü tam bir keyfe dönüşüyor. Bodrum’a gelmişken Limon’a uğramadan dönmeyin derim.

Önceki ve Sonraki
Haberler