YAŞAM - KEŞİF

Karaköy'ün en yenisi: Mahalo

Karaköy’ün gizli kahve cenneti; Mahalo Coffee Shop’u hala keşfetmediyseniz, gerçekten lezzetli bir kahve içmediniz demektir.

Karaköy'ün en yenisi: Mahalo
Karaköy’ün kargaşasından uzak, tüm kafelerin bulunduğu sokakların yerine, daha sakin ve sessiz bir köşede, Tünel tramvay durağının hemen yakınlarında, Salt Galata’nın alt paralelinde yer alan Mahalo, rengarenk dekorasyonuyla sizleri bekliyor.

Farklı konseptlerde döşenmiş bu mekanda birbirinden sevimli kedileri de uyurken görmeniz mümkün. Uzun bir çalışma masasının karşısında rahat koltukları ve okuma köşesiyle, saatlerinizi rahatça geçirebileceğiniz bir mekan.

Taze kahvelerinin yanında oldukça çeşitli çayların da mevcut olduğu bu mekanda tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar da sizleri bekliyor. Özellikle yaz aylarında hafif bir şeyler yemek isterseniz, kinoalı salatasını mutlaka denemelisiniz.

Yine buranın spesiyallerinden olan kavanozda çilekli kremalı acıbadem kurabiyeli magnolia, uzun zamandır yediğim en hafif ve lezzetli tatlı diyebilirim, yine browniesi de denenmesi gerekenler arasında, az şekerli ama son derece lezzetli. İçtiğim en lezzetli lattenin de burda olduğunu söylersem abartmış olmam. Yine filtre kahve ve espresso konusunda da çok başarılılar.

Hawaice “teşekkür” anlamına gelen “mahalo”, mekandan çıkarken adının doğruluğunu da kanıtlıyor, çünkü içtikleriniz ve yediklerinizden sonra çok memnun ayrılıyorsunuz.

Kitabınızı alıp, kendinize rahat bir köşe seçip hem kucağınızda uyuyan kedileri sevip hem de kahvenizi yudumlamak için bir an önce Mahalo Coffee Shop’u ziyaret etmenizi öneririm.

Önceki ve Sonraki
Haberler