YAŞAM - KEŞİF

Boğaz'da kahve molası

Havaların da güzelleşmesiyle, kendimizi biraz daha sahil taraflarına Kandilli’ye atmak; hem şehrin karmaşasından uzaklaşmak hem de mis gibi deniz havasını solumak için çok güzel bir fikir… Sahile bir parallel sokakta yer alan Cafe Kandilli aradığınız huzuru bulmak için doğru adreslerden biri.

Boğaz'da kahve molası
Şehrin ortasında, sakin ve cıvıl cıvıl arka bahçesiyle huzurun adresi diyebileceğim bir mekan burası.

Cafe Kandilli şırıl şırıl akan minik bir şelale, rahat koltuklar ve yeşillikler içinde... Hem ruhunuz dinlendirecek, hem de işlerinizi alıp çalışabileceğiniz bir ortama sahip.

İçerisi ise kalabalık organizasyonlar ve uzun masa davetleri için son derece ideal ve şık. Aynı zamanda kahve köşesinde güzel bir sohbet edip kahvenizi de yudumlayabilirsiniz. Buraya gelmişken, mekanda bulunan kütüphaneden güzel yemek ve tatlı kitaplarına da göz gezdirmenizi öneririm.

Cafe Kandilli, birbirinden özel tatlarıyla kahvaltı, brunch ve öğle yemeklerinde farklı alternatifler bulmanızın yanı sıra, davetlerdeki catering servisi ile de ön plana çıkıyor. Özellikle orman meyveli bezelerini denemenizi öneriyorum hem sunumu hem lezzeti açısından hayran kalacağınıza eminim.

Buranın bir diğer özelliği ise mağaza içinde mağaza konsepti yaratılarak mumlardan örtülere bir çok ev aksesuarının da satılması. Maison Lavande’ın şık tasarımlarına buradan kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Kandilli İskelesi’nin karşısında yer alan bu şık ve zarif mekana oralara yolunuz düşerse, uğramadan dönmeyin derim.

Önceki ve Sonraki
Haberler