YAŞAM - EV

Şehirde Bodrum esintileri

Bahar geldi, yaz ise kapıda. İç mekanlarda ferahlık arayışında olanları, şehir hayatından vazgeçemeyip yine de tatlı bir yaz akşamı meltemini evlerine taşımak isteyenleri ve özellikle Bodrum tutkunlarını bu tarafa alalım. Bu haftaki yazımızda pratik dokunuşlarla evlerinize mavi ve beyazın en güzel birlikteliğini konuk edeceğiz.

profil
Serra Özbay
29.03.2017
Şehirde Bodrum esintileri

Yeniliklere açık olmak ilk ve altın kuralımız öyleyse evin her köşesinde mavi dokunuşlar yapmaktan kaçınmamalıyız. Balık mevsiminin açıldığı, sofraların bereketinin arttığı yaz günlerinde; mavi dokunuşlarla hayat kattığınız mutfağınızda keyifle sevdikleriniz için yemekler yapabileceğiniz bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mavi beyaz mutfak aksesuarlarından mutfak seramiklerine kadar bunu uygulamak mümkün. Hatta biraz abartıp çeşitli markaların küçük ev aletlerindeki renk seçeneklerinden faydalanmayı deneyin. Sonuçta hayaller de mavilikler kadar engin.

Şehirde Bodrum esintileri

Yaz ayları yaklaşırken Bodrum esintisini evine taşmak isteyenler için ekonomik ve bir o kadar da pratik bir öneride sıra. Beyaz porselen takımınıza bir kaç parça mavi ya da lacivert parça eklemek, yine aynı tonlarda servis örtüleri ile sunum yapmak, büyük değişiklikler yapmaktan kaçınanlar için iyi bir alternatif olacaktır. Ayrıca dekoratif taşlar ve bitki süslemeleriyle Bodrum temalı yapan bir sofra kurabilirsiniz.

Şehirde Bodrum esintileri

Yaz yaklaşırken salonlara mavinin ferahlığı doluyor. Şehir hayatından vazgeçemeyenleri sevindirecek bir haberimiz var. Fazla uzağa gitmeye gerek yok evinizde uygulayacağınız küçük değişikliklerle yaz evlerinize konuk oluyor. Ton sür ton yastık kılıfları, mavi koltuk döşemelikleri, aksesuarlar ve iç mekanınıza derinlik katacak lacivert duvar kağıtları atmosferin havasını değiştirecek ve sofistike bir hava yaratacaktır. Mavinin huzur verici ve rahatlatıcı etkisi bu yaz iç mekan dekorasyonlarında sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor bizden söylemesi.

Şehirde Bodrum esintileri

Mavinin rahatlatıcı etkisinden daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Yorucu bir iş günü ardından bir kaç saat kitap okumak ve uykuya dalmak için mavi beyaz tonlarında, sıcak ahşap mobilyalarla döşenmiş bir yatak odası hayal edin. Hayalinizi hayata geçirmek için, öncelikle yatak örtüsü ve aksesuarlarınızı mavi tonlarında tercih edin. Tek bir cephede degrade lacivert- mavi duvar kağıtlarını uygulamayı deneyin. Hasır dokulara da bu birliktelikte bir şans verin. Jüt halı veya hasır birkaç aksesuar yeterli olacaktır.  Ekleyeceğiniz mumlar yardımıyla rahatlatıcı bir yatak odası atmosferini tamamlayabilirsiniz.

Şehirde Bodrum esintileri
Önceki ve Sonraki
Haberler