YAŞAM - EV

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Homify sitesiyle birlikte dünyanın dört bir yanından göz kamaştırıcı mimarilere ve dekorasyonlara sahip olan evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bu kez İspanya kırsalına seyahat ediyoruz ve herkesin hayallerini süsleyebilecek kadar estetik, doğayla bütünleşen ekolojik bir mimariye ve modern bir dekorasyona sahip olan bu şahane evin kapısını çalıyoruz.

profil
BT Ekip
08.05.2016
Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Eve daha ilk bakışta hem doğallığıyla hem de modern mimarisinin sıra dışı, zarif ve yalın güzelliğiyle büyülenmek işten bile değil. İçeride ise bizi modern bir estetik anlayışıyla tasarlanmış ders niteliğinde bir dekorasyon bekliyor. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Barselona'nın  Bajo Llobregat bölgesinde yer alan bu zarif ev, hem bir şehir evi hem de bir kır evi olma özelliğini taşıyor. Evin şehre çok uzak olmayan doğal çevresi ve konumu mimari tasarımını da büyük ölçüde etkilemiş ve bir şehir evi kadar ayrıntılı ve modern bir tasarım çevresel faktörlerle uyum içinde bir görünümle tasarlanmış. Şehirden uzakta yer alan evlerin modern mimari normlara göre tasarlanması genellikle ortaya çevresine uyum sağlayamayan ve doğal güzelliği de baltalayan bir atmosfer yaratabiliyor. Ancak bu ev için bu söz konusu bile değil. Beton ve benzeri doğal olmayan yapı malzemeleri yerine evin dış cephesinde yalnızca ahşap kullanılmış. Bembeyaz ahşap panellerin dokusu ve duruşu hem ev sahiplerinin istediği modern etkiyi yaratıyor hem de yemyeşil ağaçların arasında doğanın bir parçasıymış gibi doğal bir görünüm oluşturuyor. Geniş veranda ise evin en keyifli yaşam alanlarından biri... 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Evin içine girdiğimizde düzenli, şık ve akıcı bir dekorasyon karşılıyor bizleri. Modern country tarzının en başarılı örneklerinden birini temsil eden dizayn sıcaklığı ve zarafetiyle göz alıcı bir estetiğe sahip olmasına rağmen yalın ve mütevazi bir atmosfer yaratmayı da başarıyor. Özellikle kır evlerinde en çok aranan huzur verici ve dinlendirici ortam, beyaz rengin hakimiyeti ile perçinlenmiş. Country tarzı modern oturma grubu, kalabalık yaratmayan minimal yerleşimin odak noktası. Pencerelerdeki geleneksel tasarım ve modern şömine ünitesi ise oturma odasının huzur dolu ve romantik atmosferine katkıda bulunuyor. 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Mutfak ve yemek alanı evin geneline yayılmış olan beyaz zarafeti sürdürüyor. Metrekare olarak çok geniş olmamasına karşın fonksiyonel tasarım sayesinde alan son derece verimli kullanılmış ve dar olan cephedeki mutfak tezgahını genişletmek için genellikle rastladığımız L mutfak çözümü yerine, mutfak alanını daraltmayan ve çok daha geniş çalışma alanı sunan modern mutfak adası tercih edilmiş. 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Evin ikinci katına çıkan merdiven alanının duvar cephesinde yer alan geniş pencereler merdivenlerin ve koridorun oldukça ferah ve aydınlık olmasını sağlıyor. Modern country tarzının burada da kendini gösterdiğini görüyoruz. Beyaz ahşap parmaklıkların minimal etkisi merdiven boşluğu ve holde hasır berjerlerle oluşturulan oturma ve dinlenme alanı ile mükemmel bir uyum içinde. 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Sadelik ve doğallık yatak odasında etkisini daha da arttırıyor. Son derece dinlendirici ve yenileyici bir atmosfere hakim olan yatak odasının dekorasyonunda country tarzı doğal renkler nötr tonlarla birleşiyor. Mobilya seçiminde minimalist bir modernlik tercih edilirken odaya hareket katacak aksesuar ve detaylar da dikkat çekiyor. 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz

Küçük banyoların da göz alıcı tasarımlara sahip olabileceğinin bir kanıtı niteliğindeki banyoda duvardaki kahverengiye çalan koyu gri fayanslar beyaz lavabo ünitesi ile kontrast oluşturarak alanın olduğundan daha derin ve büyük görünmesini sağlıyor. Cam kapılı duşakabin de yine mekanı genişleten tasarım elemanlarından biri. Sarı ışıklı ayna lambaları banyoda ihtiyaç duyulan aydınlığı sağlarken lavabonun yanındaki kır çiçekleri de bahar havası yayıyor. 

Huzur dolu bir kır evine misafiriz
Önceki ve Sonraki
Haberler