YAŞAM - EV

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Banyonuzdan memnun değilseniz, tadilat yaptırmanın eşiğindeyseniz ya da ufak tefek değişimlerle banyonuzu daha şık ve fonksiyonel hale getirmek istiyorsanız Homify bu yazısında banyo dekorasyonunda mutlaka dikkat edilmesi gereken unsurları derledi. İşte güzel, sağlıklı ve kullanışlı bir banyoda mutlaka olması gereken dekoratif özellikler...

profil
BT Ekip
28.05.2017
Her banyoda olması gereken 7 özellik

Banyolar dağınıklığı hiç kaldıramayan yaşam alanlarıdır. Oturma odalarında ya da mutfaklarda ufak tefek dağınıklıklar dekorasyonun dokusuna uyum sağlayabiliyor ve bu tarz daha sosyal yaşam alanları sürekli olarak kusursuz bir düzende tutulmaya ihtiyaç duymuyor çoğu zaman. Ancak banyolar için maalesef aynı şey geçerli değil. Banyolar en özel yaşam alanlarından biri olduğu için ve özellikle de oldukça işlev odaklı oldukları için en ufak bir dağınıklığı bile kaldıramazlar. Bu yüzden de banyo dekorasyonlarında olası dağınıklıkları gizleyebilen depolama alanı tasarımları oldukça gereklidir. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Unutmayın ki ışıklandırma planı banyo dekorasyonlarının en önemli unsurlarından biridir ve tek bir aydınlatma unsuru banyolar için asla yeterli değildir. Dekorasyonlarda ışıklandırma söz konusu olduğunda üç temel aydınlatma tipi vardır; genel, görev ve vurgu. Genel aydınlatma adından da anlaşılabileceği üzere, tavan ışıklandırmaları gibi, odaya genel olarak aydınlık veren unsurdur. Vurgu aydınlatma ise görsel olarak dramatik bir etki yaratan dekoratif aydınlatmalardır. Banyolarda ise en gerekli aydınlatma tipi tabii ki genel aydınlatmanın yanı sıra görev aydınlatma unsurlarıdır.  Lavabo tezgahındaki ve aynanın etrafındaki ışıklandırma unsurlarını ihmal etmemek şart. 

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Banyoların en sık kullanılan unsuru olan batarya ve lavaboların işlevsel açıdan ne kadar önemli olduklarını anlatmaya gerek yok. Eğer banyonuzda sınırlı bir değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka önce lavabonuzdan başlamanızı öneriyoruz çünkü kullanışlı olmayan, eski, sızdıran ve paslı bataryalar ve lavabo üniteleri oldukça sağlıksız ve çirkin bir görünüm yaratır. 

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Küçük bir aynanın size yettiğini düşünebilirsiniz ama geniş bir ayna ile hayatınızın kolaylaşacağına garanti verebiliriz. Üstelik geniş aynalar yalnızca işlevsel olarak değil dekoratif açıdan da oldukça verimliler. Hem mekana olduğundan daha geniş ve ferah bir görünüm katıyorlar hem de dekorasyona şık bir ışıltı ekliyorlar. Kısacası söz konusu banyo dekorasyonu ise aynaya yatırım yapmak her zaman fark yaratır. 

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Banyonuzu kusursuz bir hale getirmek istiyorsanız mutlaka küçük bir vazoda zarif çiçeklerle ya da ev bitkileri ile süslemelisiniz. Tazeliğin sembolü olan süs bitkileri ve çiçekler banyonuzun görünümü katkıda bulundukları gibi, aynı zamanda da içerideki pozitif enerjiyi yükselteceklerdir. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Banyolar yenilendiğimiz, güne başladığımız ve günü sonlandırmadan en son uğradığımız yaşam alanlarıdır ve bu yüzden de banyoda kendimizi iyi hissetmemiz oldukça büyük bir önem taşıyor. Bize kendimizi iyi hissettiren huzurlu ve sağlıklı banyo dekorasyonlarının ortak noktası da şüphesiz ki doğal malzemeler, natürel dokunuşlardır. Ahşap dolaplar, doğal meyve kokulu aromatik yağ ve mumlar, ya da evinize doğallık katacağınızı düşündüğünüz herhangi bir nesne eminiz ki banyonuza çok yakışacaktır. 

Her banyoda olması gereken 7 özellik

Kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız o sıradan ve çirkin plastik çamaşır sepetinizden kurtulun ve şık ve modern tasarımlı, ahşap ya da hasır gibi çekici ve doğal malzemelerden üretilen geniş ve güzel bir çamaşır sepetine yatırım yapın. İnanın değecek. 

Her banyoda olması gereken 7 özellik
Önceki ve Sonraki
Haberler