YAŞAM - EV Film setini andıran muhteşem bir ev Homify ile etkileyici bir eve konuk oluyoruz. Bu kadar muhteşem bir manzara ancak bir film setinde olabilir, bu kadar sofistike bir dekorasyona sahip odalar ancak bir sanat yönetmenin elinden çıkmış olabilir diye düşünüyor insan.
profil
BT Ekip
09.10.2016
Film setini andıran muhteşem bir ev

Bu derece lüks evlere pek az insan sahip olabiliyor. Dahası, pek çoğumuz bu türden bir eve misafir bile olma şansı bulamıyoruz. Ancak hemen hepimiz dergilerden, bloglardan, dizi ve filmlerden bu tür evlere bir hayli aşinayız aslında. Ve dikkat edin, belli bir seviyenin üzerinde kaliteye ve lükse sahip hemen hemen bütün evler, doğayla iç içe bir şekilde inşa edilmiştir. Devasa ağaçların, uzun, geniş çimliklerin, çiçek bahçelerinin olmadığı, betonla kaplı bir lüks diye bir şey yoktur aslında. En büyük lüks doğanın bu nimetleriyle iç içe yaşayabilmek, hayatınızı bu şekilde sürdürebilmektir. Meseleye bu açıdan bakınca, bu malikanenin temsil ettiği yaşam tarzını ve lüksü daha iyi kavrayabiliriz.             

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Film setini andıran muhteşem bir ev

Son derece büyük ve asimetrik yapıda bir havuz, bahçenin yalnızca küçük bir bölümü kaplamasına karşın masmavi suyu ve çevre düzenlemesiyle kapladığı alanın çok üzerinde dikkat çekiyor. Çam ağaçlarının gölgesi düşen bu havuzun kenarında uzanıp kitabınızı okumak ve biraz güneşlenmek, herhalde paha biçilmez bir deneyim olsa gerek. 

Film setini andıran muhteşem bir ev

Sıradan bir ev olmaktan çıkıp artık malikane ya da benzeri isimlerle andığımız bunun gibi evlerin bir diğer özelliği de yalnızca dışarıdan bakıldığında değil, her köşesinde, her odasında ihtişamlı bir görüntünün hakim olmasıdır. Dıştan bakınca harika görünen bir evin içinde sizi şaşırtacak vasat bir dekorasyon görmeniz zordur. Burada da durum farklı değil. Sofistike bir dekorasyon, ince bir zevkin yansımaları evin her köşesinde rahatlıkla görülüyor. 

Film setini andıran muhteşem bir ev

Çok geniş bir misafir grubunu rahatlıkla ağırlayabilecek kadar fazla odaya sahip olan bu malikanenin bir diğer dikkat çekici yönü de hemen her odanın kendine özgü bir tarza ve karaktere sahip olması. 

Film setini andıran muhteşem bir ev

Mobilyalar, halılar, aydınlatmalar, aksesuarlar, her şey birbirinden iddialı ve hepsi de ayrı ayrı güzel. Kullanılan bütün parçalar özenle seçilmiş ve kullanılan çok sayıda antika bile bu kalite düzeyinde adeta sıradan bir hale gelmiş. 

Film setini andıran muhteşem bir ev

Malikanenin diğer bölümlerine göre bir hayli mütevazi bir görünüme sahip olan bu mutfak da aslında üzerine düşünülmüş ve zaman harcanmış bir tasarıma sahip. Çatı taşıyıcılarının diğer odalardan farklı olarak işlenmemiş ağaçlardan seçilmiş olması, mutfak dolaplarını tarzı ve renkleri, hatta tercih edilen fırınlı ocak bile, country tarzı mükemmel bir mutfağın nasıl olması gerektiğini özetlemesi için özenle seçilmiş gibi. 

Film setini andıran muhteşem bir ev

Yekpare bir kaya kütlesinden oyulmuş olan banyo lavabosu, aslında hiçbir tarife ve söze yer bırakmadan kendini anlatıyor. Evdeki çok sayıda banyonun görece küçük olanlarından biri olan bu banyo, adeta bir sanat eseri estetiğine ulaşana kadar incelikle işlenmiş gibi görünüyor. Öyle ki duvarda tamamen Orijinal bir resim bile var. Tek kelimeyle mükemmel. 

Film setini andıran muhteşem bir ev
Önceki ve Sonraki
Haberler