MODA - TRENDLER

Trend alarmı: Aviator gözlüklerin dönüşü

Bir süredir moda dünyasında en çok karşılaşılan trendlerin başında çerçeveli gözlüklerin sokak stiline uyarlanışı geliyor.

Trend alarmı: Aviator gözlüklerin dönüşü
Trend alarmı: Aviator gözlüklerin dönüşü
Aynalı camlı ve siyah camlı gözlükler her ne kadar cool bir tarza sahip olsa da ünlü markalar ve tasarımcıların düz cam çerçeveli gözlüklere defilelerinde yer vermelerinin ardından yeni cool-nerd anlayışının anahtar parçası ortaya çıkmış oldu.

Bu trendin öncülerinden olan Gucci defilesinde özellikle farklı geometrik şekilli, işlemeli kemik çerçeveli gözlüklere çok sık yer vermişti. Birkaç sezondur Gucci gibi pek çok marka da bu akımın temsilcilerinden olan düz ya da tasarım modellerle karşımıza çıktı.

Ancak son zamanların sokak stilinde en çok karşımıza çıkan model ise Top Gun filmi ve Tom Cruise ile zirveye çıkan Rayban’ın Aviator model gözlüğü! Aviator’ın altın rengi metalik çerçeveli ve düz cam modeli ünlü moda bloggerlarının, editörlerinin en favori parçalarından oldu.

Aviator modeller bir davete katılırken ya da spor ve günlük bir kombine cool bir dokunuş katmak isterken de kullanılıyor. Özellikle günlük hayatta çabasız şıklıktan yana olanlar için sade ve salaş kombinleri en iyi tamamlayan aksesuar oluyor. Daha şık ve feminen stillerde ise iddialı bir ceket-pantolon takımının bile anında havasını değiştirerek sizi yalnızca şık değil biraz da sıra dışı gösteriyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler