MODA - TRENDLER

Podyumdan sokak stiline: Korseler

19. yüzyılın en yaygın kullanılan parçalarından olan ve bir dönem tıbbi zorunluluk olarak bile kadınlara giydirilen korse günümüz modasında ise yalnız kırmızı halıların ve özel davetlerin değil sokak stilinin bile en trend parçaları haline geldi.

profil
BT Ekip
02.11.2016
Podyumdan sokak stiline: Korseler

Özellikle uzun gömleklerle ve dökümlü şifon elbiselerle giyilerek ön plana çıkarılan bu parça şimdilerde adeta vazgeçilmezler arasına girdi.

Bir zamanlar bel oyuntusunu ortaya çıkarmak ve özellikle düz kesim inen parçaları daha şık göstermek için üretilen ve popülerleşen kalın, tokalı/tokasız bel kemerlerini hatırlıyorsunuz değil mi? Bel kemerlerine form olarak benzeyen korselerin de kısa ya da daha kalın farklı çeşitleri mevcut. Eğer siz kalın ve göğüs altından kalçaya kadar olanlarla rahat edemezseniz daha kalın kemer benzeri olanları değerlendirebilirsiniz.

Özellikle bot ve çizme kombinleri ile daha cool ve grunge benzeri bir stil yaratabilirsiniz. Daha kalın parçaların üstüne giymektense daha ince kumaş parçalarla kullanırsanız sizi gereğinden fazla kalın da gösteremeyecektir. 

Önceki ve Sonraki
Haberler