MODA - TRENDLER 80'lere yolculuk Bazen severek aldığımız, giydiğimiz, popülerleştiğini duyduğumuz aslında çoğu parçanın da kendine ait bir geçmişi var. Bakalım 80’lerden günümüze neler kalmış?
profil
Buse Terim
05.08.2015
80'lere yolculuk
50’lerin Audrey Hepburn’leri, Marilyn Monroe’ları hepimizin hayran olduğu kadınlar ve hala onların uyguladığı ve trend haline getirdikleri stilleri bizler de tekrarlıyor, modernize ediyoruz. 80’lerin Madonna’ları Cyndie Lauper’ları, Prenses Diana’ları, Cyndie Crawford’ları da aslında başka dönemin popüler ve stilleri ikonikleşmiş kadınlarından…

Tasarımcılar çoğu zaman aslında yeni baştan bir moda yaratmak yerine eski zamanların ikonik dönemlerini modernize ederek yeni bir forma sokuyorlar. Tek bir parçayı alıp bambaşka bir şekilde işleyebiliyorlar. 80’lerin en popüler parçalarından biri kesinlikle parlak, payetli, işlemeli elbiseler ve etekler. Gece hayatının vazgeçilmezleri olan bu parçaların dışında bir diğer kilit parçalar da hayvan desenli parçalar. Özellikle külotlu çoraplarda çok sık görüyoruz ve onların üzerine “pek de uyumlu olmayan” başka simli, işlemeli, desenli kazak, elbise, etekler tercih ediliyor.

80'lere yolculuk

Farklı grafik desenleriyle  büyük kazaklar ve özellikle kazaklarla kullanılan belden bağlanan kemerler de günlük stilde karşımıza çıkan parçalardan. Ben özellikle kazak-kemer ikilisini gerçekten çok beğeniyorum.

80'lere yolculuk
80'lere yolculuk

Kışın üzerimizden çıkarmadığımız o pofuduk, kaz tüyü montlar da 80’lerden bize kalma trendlerden… Özellikle bu montlar 80’lerde dar kesim kalem eteklerle tercih ediliyordu. Ayrıca birçok renkte kazak ve paltolar ile uyumsuzluğun modası da bu günlerde aslında moda dünyasında yer etmiş.

80'lere yolculuk

Peki bu 80’ler sokak stiline ve 2000’lerin başına nasıl yansıdı? Kaçınız bomber ceket tipi ya da vatkalı büyük ceketler seviyor bilmiyorum ama özellikle kot pantolonlar ve dar eteklerle şık bir topuklu ya da spor ayakkabıyla harika duruyorlar.

80’lerin bir diğer favori parçaları ve belki de günümüzün en hitlerinden kot parçalar ise hepimizin vazgeçilmezlerinden değil mi? Mom’s Jeans olarak markalarda yer alan yüksek bel kot pantolonlar ve üstlerinde sevimli pinlerin ya da baskıların yer aldığı kot ceketler hem şık hem asi hem spor tarzda kombinlenebilir.

80'lere yolculuk

Eğer siz 80’lerin tarzından etkilendiyseniz dolabınızdaki büyük kazaklara dikkat edin. Omuz çizgisi düşük daha yuvarlak kesim koca kazakları mini bir kot şortla, ya da etekle tamamlayabilirsiniz. Hem seksi hem rahat duracaktır. 80’

80’leri sevmemek için bir neden yok, uygulamak için ve yaratıcılığımızı katmak için de çok yer ve seçenek var.

80'lere yolculuk
80'lere yolculuk
Önceki ve Sonraki
Haberler