MODA - STİL ÖNERİLERİ

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

Her kadının giymekten en keyif aldığı renklerden biri şüphesiz bebek mavisidir. Hafif, sakin ve huzurlu havasının yanında pek çok renkle de uyumlu olan bebek mavisini ana renklerle ya da canlı renklerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Peki bebek mavisine en çok yakışan 5 renk nedir ve nasıl kullanmalıyız?

profil
BT Ekip
19.08.2016
Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

İlk olarak bebek mavisini yine başka bir mavi tonu ya da kot ile kombinleyerek oldukça zarif ve sakin bir hava yaratabilirsiniz. Altın takılardan ziyade gümüş takılar kullanmakta fayda var. Altının göz alıcılığının yanında gümüş o sakin ve abartısız görünüme daha çok uyum sağlayacaktır. Bu tip kombinlere aksesuarda gri ve tonları da eşlik edebilir.

Bluz-Mango, Pantolon-H&M, Ayakkabı-Zara, Çanta-Mehry Mu, Küpe-Zara

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

Bir pudra rengini en iyi bir başka pudra rengi tamamlar! Mavinin yanına en çok yakışan renklerden biri de pudra pembesidir. Tıpkı mavili kombinde olduğu gibi bu tip kombinde de tamamı pudra renkleri olduğu için sizi yine abartısız ve zarif gösterecektir. Bu tip kombinleri taşlı ve renklerin canlı tonlarında olan aksesuarlarla şıklaştırmak da mümkün.

Gömlek-Zara, Şort-Max&Co, Ayakkabı-Vepa, Çanta-H&M, Küpe-Mango

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

Mavinin sakinliğini kırmızı ve turuncunun ateş canlılığı ile hareketlendirerek daha dikkat çekici ama dengeli bir stil yakalamak mümkün. İki zıt ruha sahip rengi bir araya getirerek gündüz ya da gece rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Daha bronz bir ten, daha hareketli saçlar iyi bir seçim olabilir. Aynı zamanda altın takılar da kullanmak önemli bir detay olacaktır.

Gömlek-H&M, Pantolon-İpekyol, Ayakkabı-Mango, Çanta-Zara, Bilezik-Mango

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

Ana renkler oldukları için siyah ve beyaz hemen hemen her rengin ve tonun yanında iyi duracaktır. Bebek mavisinin özellikle daha soluk tonları ile kullanırsanız sizi daha şık ve ciddi gösterebilir. Ofis için ideal bir kombin olabilir. 

Bluz-İpekyol, Etek-Zara, Ayakkabı-Koton, Çanta-İnci, Bileklik-H&M

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?

Mavinin yanına en yakışan renklerden biri de şüphesiz daha sarı alt tonlu taba tonlarıdır. Sizi oldukça cool ve trend bir görünüme kavuşturacaktır. Bu kombinde de altın detaylar kullanmak oldukça önemli bir detay oluyor. Ayrıca bu tip kombinlerde canlı renkte bir ruj kullanarak da daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Gömlek-Zara, Etek-Beymen, Ayakkabı-Divarese, Çanta-Zara, Kolye-Mango

Bebek mavisi hangi renklerle kombinlenir?
Önceki ve Sonraki
Haberler