MODA - ALIŞ - VERİŞ Jimmy Choo 2017 İlkbahar-Yaz Jimmy Choo Milano Moda Haftası kapsamında 2017 İlkbahar Yaz Koleksiyonunu sundu. Koleksiyon, doğanın renkleri ve asimetrik çizgilerinden ilham alınarak hazırlandı.
profil
BT Ekip
28.09.2016
Jimmy Choo 2017 İlkbahar-Yaz

Jimmy Choo'nun Kreatif Direktörü Sandra Choi, İlkbahar Yaz koleksiyonu için sadece doğada bulunan güzelliklerin olağanüstü örneklerinden ilham alıyor. Sezonun motifleri, tasarım aşaması sonrasında malzemelerin birleşimi ile bir metamorfoza uğruyor.

Choi, Gerda Steiner ve Jorg Lenzlinger'in oluşturduğu "Falling Gardens (Düşen Bahçeler)" adlı, bir doğa harikasının yansıması olan enstalasyonu düşünüyordu. Bu enstalasyon doğanın saf güzelliğinin insan eliyle tekrar canlandırılmasıydı. Daha sonra, Frida Kahlo ve David Bowie gibi stil ikonlarının spontane olarak cesur bir şekilde sergilediği ifadelerdeki tutum onu cezbeden ilham kaynaklarından biri oldu.

Bu yaratıcı çıkış noktası, büyüleyici el işleri, cesur form ifadeleri ve güçlü renkler ile süslemelerin bir araya getirildiği bu koleksiyonun filizlenmesini sağlıyor. Daha seksi bir görünüm için stiletto topukluların kapsamı genişletiliyor. Modellerin bazılarında, sinek kuşunun uçuşunda geriye bükülen tüyleri sembolize eden  kesimler kullanıldı. Sandalet modelleri, elle dikilen ve süsen bitkisinin çiçek yapraklarından esinlenilerek hazırlanan panellerle süsleniyor. Canlı renkli plastik iç dolgular, katman halinde doğanın mimarisini anımsatan metalik payetlerle birleştiriliyor.
 

Önceki ve Sonraki
Haberler