GÜZELLİK - SAÇ

Güçlü ve bakımlı saçlar için 5 ev yapımı maske

Hava değişiklikleri ile birlikte saçlarınız parlaklığını yitirir, kurur ve cansız gözükmeye başlayabilir. Sizin için balın mucizevi yaralarından faydalanarak evde kolayca hazırlayabileceğiniz saç maske tariflerini denedik.

profil
BT Ekip
14.12.2017
Güçlü ve bakımlı saçlar için 5 ev yapımı maske

1. Parlak saçlar: Bal ve Hindistan cevizi yağı

Parlak ve nemli saçlar için 1 yemek kaşığı balı 1 yemek kaşığı erimiş Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Islak saçınızda 20 dakika bekletin ve durulayın.

2. Saç kökünü nemlendir: Bal ve şampuan

Eğer saç deriniz kuru ve sürekli kaşınıyorsa 1 yemek kaşığı balı şampuanınızın içine karıştırın. Saç derinize masaj yaparak durulayın. Bal saç derinizi nemlendirecek, kaşıntı hissini ve kepeklenmeyi azaltacak.

3. Doğal saç kremi: Bal ve zeytinyağı

Saçlarınızı yumuşatmak ve tararken kolaylık sağlamak için 2 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Ardından 1 yemek kaşığı balı da ekleyerek karışım kremsi bir yapıya dönüşüne kadar karıştırın. Islak saçınıza sürün ve bone takarak 1 saat bekleyin. İyice durulayarak şampuan uygulamayı unutmayın.

4. Zarar görmüş saçlara: Bal, avokado ve zeytinyağı

Saçlarınıza çok fazla kimyasal işlem yaptırıyor ya da durmadan ısı vererek mi şekillendiriyorsunuz? Bu tarif tam sizle göre! 1 adet olgun avokado, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı mikserle iyice çırpın. Islak saçınıza uygulayarak 30 dakika bekletin. Ardından durulayın ve şampuan uygulayın.

5. Saçınızı uzatmak için: Muz ve zeytinyağı

Eğer saçınızı daha çabuk uzatmak istiyorsanız potasyum kaynağı muz bu süreci hızlandıracaktır. 2 tane kararmakta olan muzu 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Saç derinize masaj yaparak ıslak saçlarınıza sürün. 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Haftada bir kez uygulayın.

Önceki ve Sonraki
Haberler