GÜZELLİK - MAKYAJ

Selena Gomez’in 'smokey eye' makyajını nasıl yapabilirsiniz?

Selena Gomez, yeni turnesi “Revival” ile bütün dikkatleri üstüne çekiyor. Son zamanlarda sosyal medyada en etkileyici insan olarak değerlendirilen güzel şarkıcı, aynı zaman Louis Vuitton’un da yeni yüzü oldu. Kariyerinin zirvesini yaşayan genç şarkıcının makyaj sırlarına birlikte bakalım.

profil
BT Ekip
01.08.2016
Selena Gomez’in 'smokey eye' makyajını nasıl yapabilirsiniz?

Yeni turundan pek çok görüntü paylaşan Selena Gomez, hayranlarının karşısına yeni bir makyaj videosu ile geldi. Revival turunun makyaj artisti Melissa Murdick ve Selena Gomez geçtiğimiz hafta Instagram üzerinden Gomez’in  bakır tonlarındaki harika smokey eye makyajının nasıl yapıldığını gösterdiler.

Murdick ilk başta göz kapaklarını parıltılı bakır bir far ile kaplıyor ve kaş bitimine kadar kuruk şeklinde sürüyor. Daha sonra derinlik eklemek için daha koyu ve bronz bir farı tekrar kuyruk bitimine kadar uyguluyor ve dış hatları da tamamlıyor. Daha sonra ince bir fırça ile siyah likit eyeliner’ı dışa doğru uzun bir kuyruk olacak şekilde sürüyor. Murdick makyajın daha çarpıcı gözükmesi için kuyruk kısmını daha da kalın yapılabileceğini de ekliyor.

 

 

Selena's Makeup Artist, Melissa, walks us through her eye shadow look for the #RevivalTour. Tag us as you recreate this look!

A video posted by Official Revival Tour (@revivaltour) on

 

Sonra Gomez’e büyük takma kirpikler takan Murdick, bu kirpiklerin makyaja daha nostaljik ve gösterişli bir hava kattığını söylüyor. Murdick gözaltlarını da temizleyip kapattıktan sonra, bronz farı fırça ile alt kirpiklere de uyguluyor. Son olarak ise kaşları tarayıp kaş kalemi ile dolduruyor.

Oldukça basit bir uygulama olan bu smokey eye makyajını siz de kendinize uygun olabilecek bir şekilde yapabilirsiniz!

Önceki ve Sonraki
Haberler