GÜZELLİK - MAKYAJ

Far sürerken yapılan 6 hata

Makyaj videolarında gördüğümüz far uygulamaları, kat kat ve uzun bir süreç gibi gelebiliyor. Fakat far sürmek illa uzun ve emek isteyen bir uygulama olmak zorunda değil. Far sürerken yaptığımız birkaç hatayı fark ederek farlara kendinizi daha yakın hissedebilir ve far sürme sürenizi daha aza indirebilirsiniz.

profil
BT Ekip
09.06.2016
Far sürerken yapılan 6 hata
Far sürerken yapılan 6 hata

1. Hata: Baz aşamasını atlamak

Primer sürmek, far kullanmanın ilk ve önemli adımı diye nitelendirilebilir. Far sürerken yaptığımız en büyük hata, toz göz farını sürmeden önce primer veya krem göz farı gibi baz oluşturabilecek bir ürün kullanmamamız. Primer’ın göz kapaklarınızı nemlendirmek, farın kalıcılığını arttırmak gibi birçok avantajı var. Eğer ekstra para harcamak istemiyorsanız, göz kreminizi makyaj öncesi primer gibi de kullanabilirsiniz.

2. Hata: Göz kapaklarınıza kapatıcı sürmek

Göz kapaklarındaki renk farklılıklarını gidermek ve kapatmak için kapatıcı sürme alışkanlığında olabilirsiniz. Ama kapatıcı, farın orijinal rengini değiştiriyor ve göz kapaklarına abartı bir görüntü veriyor.

3. Hata: Fondöten sürmeden göz makyajı yapmak

Cildiniz makyaj sürecindeki en önemli kısım olduğu için, en uzun ve en emek sarf edilmesi gereken kısım. Birçok far kullanmaya çalışmak yerine, cildinize vakit ayırmalısınız.

4. Hata: Far sürerken tek bir fırça kullanmak

Fırça her zaman harika bir far görünümü oluşturmuyor, parmaklarınız da en az onlar kadar iyi çalışabilir. Farı gözünüze yaymak için orta parmağınızı kullanabilirsiniz. Smokey makyaj etkisi yaratmak istediğinizde, orta parmağınız harika bir harmanlayıcı görevi görecektir.

5. Hata: Fırçaya çok fazla far sürmek

Yapılan en büyük hatalardan bir diğeri de fırçanıza çok fazla far sürmektir. Farın göz kapaklarınız yerine yanaklarınıza düşmesine neden olur. Bu özellikle ışıltılı farlar için geçerli. Fırçanızı çok hafif ıslatıp çok az bir ürünle yavaş yavaş göz kapaklarınıza uygularsanız daha iyi olacaktır. Eğer fırçanıza çok ürün gelirse, fırçanıza hafifçe vurarak fazlalığı atabilirsiniz. Azla başlamanın en iyi yanı da istediğiniz zaman arıttırabilecek olmanız.

6. Hata: Smokey Eye makyajı oluşturmak için siyah far kullanmak

Smokey eye makyajı koyu gri, lacivert, koyu kahve gibi birçok tonla yapılabilir. Ama koyu renkli göz kaleminizi sürüp fırçayla dağıtmak koyu renkli bir fardan daha nazik ve soft bir görüntü yaratacaktır.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler