GÜZELLİK - MAKYAJ

Concealer’ın bilmediğiniz 6 özelliği

Concealer’ı sadece gözaltınız ya da yüzünüzdeki kusurları kapamak için kullanıyorsanız sizin için şahane fikirlerimiz var. Makyaj rutininizde concealer’ı başka alanlarda kullanabileceğiniz ve bütçenizi koruyacak fikirler bu yazıda saklı!

profil
BT Ekip
05.09.2017
Concealer’ın bilmediğiniz 6 özelliği

Farlarınızın gün boyu daha kalıcı olmasını istiyorsanız göz kapaklarınıza concealer uygulayabilirsiniz. Farınızı sürmeden önce nazikçe tüm göz kapağınıza concealer’ınızı sürün. Bu sayede farınızın pigmentasyonu artacak ve daha canlı duracak.

Ten renginizden bir ya da iki ton açık bir concealer’ı elmacık kemiklerinize, kaş kemiklerinizin altına ve burnunuza sürerek aydınlık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Bu kez ten renginizden bir ya da iki ton açık concealer ile kontür yaparak yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Likit, kremsi formda bir concealer ile ayrı bir kontür ürününe ihtiyacınız olmayacak.

Nemlendiriciniz ile birleştiğinde concealer’ınız su gibi hafif bir renkli nemlendirciye, BB kreme dönüşür. Concealer ve nemlendiricinizi elinizin üzerinde bire iki oranın karıştırın ardından aydınlık bitişli bir görünüm için yüzünüze uygulayın.

Eyeliner ile özellikle kuyruk çekerken yaptığınız küçük hataları yine bu bölgeye concealer uygulayarak kapatabilirsiniz.

Rujunuzun gün boyu daha kalıcı olması ve ruj sürmeden önce dudak renginizi nötrlemek adına yine concealer’ınızı dudak bazı olarak sürebilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler