GÜZELLİK - MAKYAJ

Aydınlatıcılar hakkında bilmediğiniz 5 şey

Aydınlatıcılar makyaj severlerin her zaman vazgeçilmezlerden biri olmuştur. Yüzünüze tüm gün süren bir ışık verir ve canlı gösterir. Bu ürünü sadece elmacık kemiklerinize uyguluyorsanız aydınlatıcıların gücünü azımsıyorsunuz demektir. İşte aydınlatıcıların bilmediğiniz 5 farklı kullanışı…

profil
BT Ekip
21.06.2016
Aydınlatıcılar hakkında bilmediğiniz 5 şey

Aydınlatıcının sadece elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek dışında başka kullanım şekilleri de var. Aydınlatıcı gece gündüz fark etmeksizin cildinizin ışıkla dans etmesini sağlar. İster fazla parıltılı ister daha doğal günlük kullanım için  aydınlatıcı kullanın, bu yöntemlerle aydınlatıcınızdan tam verimlilik almanın yollarını öğrenebilirsiniz.

1. Fondötenden önce krem aydınlatıcı uygulayın

Krem aydınlatıcıyı nazikçe alın, şakaklar, burnunuzun ucu, kaş kemiğinin altı gibi cildinizin düz bölgelerine uygulayın. Bu sayede fondöteni hem daha rahat uygulayacak hem de doğal bir görünüme kavuşacaksınız.

2. Vücudunuzda kullanın

Aydınlatıcıyı sadece yüzünüze değil bacaklarınızda bile kullanabilirsiniz. Özellikle bacaklarınızın görüneceği bir kıyafet giyiyorsanız bacaklarınıza güzel bir parlaklık katacaktır. Göz kamaştırıcı bir gece görünümü yaratmak istiyorsanız köprücük kemiğinize ve omuzlarınızın ortasına uygulayabilirsiniz.

3. Canlı görünüm yakalayın

Gözlerinizi ve yüzünüzü daha canlı ve dinlenmiş göstermek için gözünün iç bölgesine aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi daha uyanık ve canlı gösterecektir.

4. Daha büyük dudak etkisi yaratın

Dudaklarınızın üst bölgesine aydınlatıcı sürmek daha dolgun bir dudak görüntüsü yaratır. Küçük uçlu bir fırça ve aydınlatıcı yardımıyla dudağınızı daha büyük gösterebilirsiniz.

5. Far veya baz şeklinde kullanın

Aydınlatıcınızı far veya baz şeklinde kullanmak hem gece hem gündüz kullanabileceğiniz ve makyajınızı abartılı göstermeden tamamlayabilecek bir yöntem olabilir. Ayrıca kaş kemiğinizin altına kullanarak kaşlarınızı da rahatlıkla vurgulayabilirsiniz. Bu yöntemle, far kullanmaya ara bile verebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler